Rolety wewnętrzne – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Komentarze
[REKLAMA]

W domach, mieszkaniach, obiektach hotelowych czy pomieszczeniach biurowych prym wiodą rolety. Jest to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie ma najmniejszych problemów z dopasowaniem rolet do aranżacji wnętrza. Odnajdą się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Jakie rolety wewnętrzne mamy do wyboru?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, przez co jest w czym wybierać. Zadaniem rolet jest zapewnienie prywatności i ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Można zabezpieczyć się przed rażącym światłem z ulicznych lamp, okien sąsiadów czy reflektorów samochodowych. Rolety są praktyczną dekoracją okienną, za pomocą której można nadać wnętrzu charakteru. Najpowszechniejsze są rolety ekranowe, które można zamontować w domu, pomieszczeniach biurowych czy w obiektach użyteczności publicznej. Taka roleta może być wolnowisząca lub umieszczona w specjalnej kasecie. Roleta ekranowa przepuszcza rozproszone światło i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Inną opcją są rolety austriackie, które są dużo bardziej dekoracyjne. Wyposażone są w specjalny system sznurków.

Sporym uznaniem cieszą się rolety rzymskie, które zwijane są falami do góry, przez co wyglądają bardzo estetycznie. Na rynku nie brakuje modeli, które wyposażone są w pionowe wzmocnienia fiszbinowe. Ciekawą opcją są też rolety plisowane, które przypominają harmonijkę podczas zwijania. Występują one w wersji wolnowiszącej i kasetowej. Idealnie nadają się zarówno na oknach ściennych, jak i tych dachowych. Mogą być zwijane do góry lub w obu kierunkach. Na korzyść rolet plisowanych przemawia to, że można bez problemu dopasować je do każdego okna, niezależnie od jego kształtów – nawet w przypadku tych niestandardowych. Tego typu rolety występują w wielu wariantach. Przebierać można w kolorach, wzorach i kształtach. Rosnącą popularnością cieszą się rolety dzień i noc, które dają duże możliwości aranżacyjne. Można je nazwać mianem nowoczesnych żaluzji.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – rolety plisowane

Zostaw komentarz