Jak wybrać odpowiednią poduszkę do spania?

Komentarze
[REKLAMA]

Wybierając odpowiednią poduszkę do spania nie należy koncentrować się wyłącznie na jej wypełnieniu, lecz także ja wysokości i dopasowaniu do tego, jak śpi konkretna osoba. To bowiem od ustalenia, czy kupujący poduszkę śpi na boku, brzuchu czy plecach, powinny się rozpocząć zakupy. Dlaczego?

  1. Powiedz, jak śpisz
  2. Jaki typ poduszki wybrać?

Powiedz, jak śpisz

Dobra poduszka to taka, która zapewnia idealnie podparcie dla całego kręgosłupa, a szczególnie dla jego odcinka szyjnego. Idealna pozycja podczas snu to taka, w której kręgosłup jest całkowicie prosty. Nie powinien się on sztucznie wyginać w jedną bądź drugą stronę. To tak poduszka powinna się ułożyć pod ciałem zależy w dużej mierze od tego, w jakiej pozycji śpi dana osoba. Na przykład w przypadku osób śpiących na boku zupełnie nie sprawdzi się niska i miękka poduszka, będzie ona z kolei idealna dla tych śpiących na brzuchu. Najlepszym doradcą jest tutaj własne ciało i przyzwyczajenia. Poduszki w Senpo występują w wielu rozmiarach i wysokościach, co pozwala dobrać je do potrzeb konkretnej osoby. Oto krótki poradnik:

  • osoby śpiące na brzuchu powinny wybierać poduszki miękkie i płaskie, wysokie mogą powodować ból głowy i odcinka szyjnego;
  • osoby śpiące na plecach powinny wybierać poduszki o średniej wysokości, dzięki którym ich głowa nie będzie zwisała powodując ból;
  • osoby śpiące na boku powinny wybierać poduszki twarde i wysokie, które zabezpieczą podparcie głowy oraz karku oraz zagwarantują proste ułożenie kręgosłupa.

Jaki typ poduszki wybrać?

Wysokość poduszki to jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma także jej wypełnienie. Obecnie rozróżnia się przede wszystkim dwa typy wypełnień: naturalne i sztuczne.

Spośród naturalnych Senpo proponuje między innymi poduszki z pierza, w których stosuje się połączenie piór i niewielkiej ilości puchu. Większą popularnością cieszą się poduszki puchowe, które są bardziej miękkie i lekkie, ale posiadają również domieszkę pierza. Świetnie odprowadzają one wilgoć, co sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas upalnych nocy i stanów chorobowych. To dobre poduszki dla małych dzieci często przechodzących różnego rodzaju infekcje. Oprócz puchu gęsiego do ich wypełnienia stosuje się puch kaczy lub kurzy, choć gęsi uważany jest za najlepszy. Oprócz tego na rynku dostępne są również poduszki jedwabne, wełniane oraz naturalne ze wsadem z lnu, gryki, orkiszu, bambusa lub prosa. Do tych ostatnich często dodaje się również wsad z ziół takich jak lawenda czy rozmaryn.

Poduszki naturalne niestety nie sprawdzają się w przypadku alergików, a tych jak wiadomo jest coraz więcej. Poduszki syntetyczne mają jeszcze jeden plus – bez problemu można je prać w pralkach automatycznych. Popularne są między innymi poduszki lateksowe, które są wyjątkowo elastyczne. Na rynku znaleźć można także poduszki z granulatem (wypełnione są one małymi kuleczkami, które sprawiają, że poduszka jest wyjątkowo miła w dotyku) oraz coraz mniej popularne poduszki z anilany. Specjalne linie zaprojektowane z myślą o alergikach i astmatykach bazują na syntetycznych włóknach zapewniających bardzo wysoką czystość wypełnienia, wysoką sprężystość i świetną cyrkulację powietrza.

Osobną kategorię stanowią anatomiczne wałki do spania, które  zapewniają podparcie zarówno dla głowy, jak i szyi. Ich innowacyjne wypełnienie posiada zbliżone właściwości do puchu naturalnego, jednocześnie jednak jest to wypełnienie, które sprawdza się w przypadku alergików. Wałki mogą być stosowane samodzielnie lub jako dodatki do większych poduszek zamiast jaśków.

 

Zostaw komentarz