Nowoczesne biuro w domu – Jaka podłoga?

Komentarze
[REKLAMA]

Coraz częściej spotykamy się z możliwością pracy w domu. Potwierdzają to statystyki, z których wynika, że taka forma pracy zyskuje realną popularność. Jedni mogą pracować zdalnie, w trybie tzw. home office, co nie wymaga codziennej obecności w siedzibie firmy. Inni prowadzą działalność gospodarczą, co skutkuje potrzebą stworzenia odpowiednich warunków pracy w swoim domu czy mieszkaniu. Odpowiednie warunki pomieszczenia bezpośrednio wpłyną na komfort pracy. W tym artykule opiszemy jaka podłoga do biura w domu będzie najlepsza i co ważne jest podczas szukania odpowiedniego modelu.

Podłoga do biura – użyteczna i stylowa

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy tak biuro jest zwierciadłem osoby, która z niego korzysta, jest wizytówką. Prezencja biura ma jeszcze większe znaczenie jeśli planujemy przyjmować w nim gości. Wbrew pozorom biuro urządzone w domu również powinno odpowiednio się prezentować. Na pewno lepiej pracuje się w pomieszczeniu odpowiednio zaaranżowanym, funkcjonalnym i przyjemnym dla oka oraz dopasowanym do potrzeb użytkownika.

Fundamentem biura jest podłoga. Jest tak ponieważ tego typu pomieszczenie ma specyficzny charakter. Podłoga musi znieść uszkodzenia, obciążenie mebli, krzeseł na kółkach, twardego obuwia. Z tych powodów panele podłogowe są bardzo częstym wyborem jako pokrycie podłogi w biurze.

Odpowiednio dobrane panele będą niemniej eleganckie niż podłogi, a ponad to mogą być dużo bardziej trwałe. Dzięki temu pozwalają na wykorzystanie biura bez lęku o uszkodzenie podłogi. Dodatkową zaletą jest możliwość łatwego stosowania paneli w każdym stylu, czym nie mogą pochwalić się np. wykładziny podłogowe.

Jaka podłoga do biura w domu – nasze propozycje.

Wybierając panele podłogowe do biura należy wziąć pod uwagę klasę ścieralności danej podłogi. Opisuje ona wytrzymałość paneli. Wyróżnia się klasy od AC3 (rzadko spotykana) przez AC4, AC5 po najbardziej wytrzymałą klasę AC6. Taki wybór umożliwia dopasowanie klasy do charakteru pomieszczenia. Zazwyczaj w domowym biurze nie przyjmujemy dużej liczby gości, trudno zatem mówić o dużym natężeniu ruchu, pomimo tego należy wybierać panele podłogowe o klasie co najmniej AC4 i wyższej.

Zużycie podłogi przyspiesza ciężkie umeblowanie, krzesła i inne meble na kółkach. To kolejny powód przemawiający za stosowaniem wyższych klas ścieralności, dzięki czemu przez dłuższy czas będziemy cieszyć się schludną i piękną podłogą. Dobrą praktyką jest zabezpieczanie dolnych części mebli, nóżek czy stojaków, dedykowanymi podkładkami filcowymi. Odpowiednie, gumowe, kółka również poprawią kondycję podłogi. Panele podłogowe o klasie AC5 czy AC6 przez długi czas zachowają nienaganną prezencję, by przez lata prezentować się efektownie. Panele podłogowe z kolekcji Ambiance (klasa ścieralności AC5) doskonale sprawdzą się w domowym biurze. Wybór modnych dekorów zaspokoi potrzeby większości projektantów, bez względu na styl w jakim dane pomieszczenie będzie projektowane.

Dobrze jest pamiętać, że w przypadku aranżowania małego pomieszczenia dobrym wyborem będą jasne podłogi, jak np.: Dąb Norweski, Dąb Pirenejski oraz Dąb Drago. Dla obszernych pomieszczeń polecamy ciemniejsze wybrawienia jak Dąb Garda, Dąb Skandynawski z kolekcji Ambiance. Z kolei ciekawą propozycją dla biura o znacznym natężeniu ruchu może okazać się Dąb Cordoba z kolekcji Expert. Każda z tych podłóg optycznie ociepli duże wnętrz, sprawi, że będzie prezentowało się przytulnie i atrakcyjnie.

Zostaw komentarz