W poszukiwaniu dobrego grilla – na co zwrócić uwagę?

Komentarze

Letni czas stwarza idealne warunki do wypoczynku oraz spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Dla wielu z nas nieodłącznym elementem relaksu jest grillowanie. Aby odnieść kulinarny sukces i zachwycić gości smakiem i aromatem potraw nie wystarczą kompetencje grillmajstra. Obok nich, równie ważny jest wybór produktów oraz odpowiedniego grilla. Na jakim sprzęcie warto grillować? Oto kilka wskazówek przydatnych podczas dokonywania wyboru.

Jaki grill wybrać?

Zanim zaczniesz szukać, warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które w dużej mierze uporządkują i ukierunkują Twoje poszukiwania. 

Zdecydowanie pomoże to w wyborze grilla idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Bogata oferta producentów i różnorodne modele to gwarancja tego, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne modele grillów różnią się sposobem zasilania – możesz wybrać grill gazowy, grill węglowy lub grill elektryczny. W ramach tych trzech kategorii grille różnią się wielkością, designem, wyposażeniem, zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi, ergonomią użytkowania oraz ceną. 

Zastanów się zatem:

  • jak często używasz grilla?
  • gdzie planujesz z niego korzystać – w ogrodzie/na tarasie/ na campingu?
  • czy lubisz czynności związane z rozpalaniem grilla węglowego czy może preferujesz szybsze i czystsze opcje uruchamiania grilla?
  • dla jak dużej grupy osób zwykle przygotowujesz dania?
  • czy wolisz grillować tradycyjne potrawy czy szukasz urządzenia do „zadań specjalnych”, które pozwolą na kulinarne eksperymenty?
  • na jakich funkcjach zależy Ci najbardziej?
  • czy jesteś gadżeciarzem i interesują Cię nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak np. kontrola temperatury z użyciem aplikacji w telefonie?
  • w jakim budżecie chcesz się zmieścić?

Cena czyni cuda?

Dla wielu kupujących cena produktu jest głównym czynnikiem, od którego zależy finalna decyzja. Warto się jednak zastanowić, czy nie lepiej zainwestować w wysokiej jakości sprzęt służący przez lata. Alternatywą jest sprzęt wątpliwej jakości i przygotowanie się na poszukiwania nowego grilla już za rok lub dwa… Niska cena to zwykle niska jakość materiałów. Grill, wykorzystywany na zewnątrz, powinien być odporny na warunki atmosferyczne i wysokie temperatury, być łatwy w czyszczeniu i funkcjonalny.

Grill gazowy –  jakie ma zalety ?

Grille gazowe to urządzenia, które przenoszą grillowanie na wyższy poziom komfortu. Nie każdy lubi rozpalać grilla i pamiętać za każdym razem o akcesoriach do tego niezbędnych. Grill gazowy eliminuje te problemy. Uruchamia się go bardzo łatwo i szybko osiąga temperaturę odpowiednią do grillowania. Rozwiązuje też kłopoty związane z dymieniem czy występowaniem w grillach żywego ognia – niezadowoleni sąsiedzi czy  widmo łamania przepisów przeciwpożarowych staje się z nim odległą przeszłością. W zależności od modelu i producenta, grille gazowe posiadają także wiele ciekawych elementów wyposażenia, które umożliwiają przygotowanie: mięs, ryb, warzyw, owoców morza, pizzy, kurczaka na rożnie, pieczywa, sosów jak również  kawy czy herbaty.

Zostań Królem grillowania z grillem gazowym Broil King

Grille Broil King to wysoka jakość, solidne materiały, nowoczesny design i najlepsze technologie. Wszystkie te aspekty sprawiają, że Broil King spełnia oczekiwania zarówno profesjonalnych kucharzy jak i miłośników okazjonalnego grillowania. Grill gazowy Broil King – niezależnie od modelu – zachwyci Cię nowoczesnym wyglądem. Docenisz go także za system zapewniający równomierne rozprowadzanie ciepła i kontrolę płomienia, palniki Dual-Tube, aromatyzery Flave-R-Wave oraz liczne dodatkowe elementy wyposażenia. Potrawy przyrządzane na tych urządzeniach charakteryzują się głębią smaku, niepowtarzalnym aromatem oraz soczystością. Dowiedz się więcej o grillach gazowych Broil King – doradcy grillmajster.pl pomogą podjąć Ci najlepszy wybór!

Zostaw komentarz