Jak blaty kuchenne wpływają na wygląd pomieszczenia?

Komentarze
[REKLAMA]

Nowoczesna, klasyczna, pełna bieli oraz czerni lub w maksymalnym stopniu kolorowa – kuchnia jest tym pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Planując aranżację uważnie śledzimy trendy, dokładnie sprawdzamy wszystkie materiały wykończeniowe. Pragniemy, by kuchnia była nie tylko praktyczna, ale również przyjemna.

Wiosna to tradycyjny czas, gdy planujemy remonty lub wykończenia wnętrz. Koniec zimy to idealny moment na to, aby pomyśleć o zmianie wyglądu wnętrz: odświeżyć kolorystykę ścian, zmienić meble, podłogi czy zainstalować nowe oświetlenie. Kuchnia z racji faktu, że jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, często występuje w połączeniu z salonem wymaga osobnego podejścia. Tu zasadniczą rolę odgrywają nie tyle płytki czy kolor ścian, a meble oraz blaty kuchenne – zwłaszcza one, z racji swojej wielkości przykuwają uwagę domowników oraz gości. Dlaczego? Powodów jest kilka.

1. Kamień to naturalne piękno
Kamień jest materiałem stosowanym przez budowniczych od wieków. To dzięki niemu wznoszono konstrukcje, które trwają do dnia dzisiejszego. Kamień, choć pod różną postacią występuje również we wnętrzach (kamienne podłogi, okładziny ścienne, schody, blaty). Kuchnia jest tym miejscem, gdzie możliwość jego wykorzystania jest ogromna. Blaty kuchenne są tym elementem, który idealnie wpisuje się w aranżację pomieszczenia. Granit nie jest materiałem sztucznym, ma naturalne barwy oraz jest prosty w obróbce. Jest to materiał piękny, a jednocześnie uniwersalny.

2. Kompozycja barw
Kolor blatu ma ogromne znaczenie. Musi być on odpowiednio dopasowany do koloru mebli, okładziny ściennej, rodzaju podłogi oraz kolorystyki ścian. Oczywiście można wybrać sobie blat w kolorze przeciwnym (np. biała kuchnia, blat czarny). Wybór musi być jednak przemyślany. Granit jest materiałem, który oferuje mnogość kolorystyczną, praktycznie w całej palecie barw.

3. Możliwości aranżacyjne
Blaty kuchenne, które dla klientów z takich miejscowości, jak Warszawa wykonuje firma Dario-Stone. Zaletą zamawiania blatów kuchennych u profesjonalnego kamieniarza jest ponadczasowy wygląd. Przekłada się to na szerokie możliwości aranżacyjne. Blaty kuchenne z granitu świetnie pasują zarówno do klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych, śmiałych aranżacji.

4. Jakość wykonania
Blaty kuchenne z granitu są po prostu solidne. Wynika to głównie ze specyfikacji materiału. Granit jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, utratę kolorystyki. Jednocześnie granit można swobodnie obrabiać. W blacie można wyciąć otwory na zlewozmywak, płytę indukcyjną czy baterie. To znacząco podnosi jakość wnętrza.

5. Do zabudowy pod wymiar
Blaty kuchenne montowane są w szafkach wykonywanych na indywidualne zamówienie, a to automatycznie sprawia, że kuchnia jest bardziej funkcjonalna i piękniejsza. Blat, który ma minimalną ilość łączeń, ładnie wykonane krawędzie oraz jest zamontowany na eleganckich szafkach zrobi ogromne wrażenie nie tylko na domownikach, ale również na gościach.

Zostaw komentarz