Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w segmencie od dewelopera?

Komentarze
[REKLAMA]

Przystępując do poszukiwań własnego miejsca do życia i założenia rodziny najczęściej zastanawiamy się nad kupnem mieszkania lub domu jednorodzinnego. Zapominamy natomiast o pośrednim rozwiązaniu, które pozwala zrównoważyć koszty zakupu nieruchomości z powierzchnią, jaką będziemy mieć do dyspozycji, czyli o segmentach w zabudowie szeregowej oraz tzw. bliźniakach.

Kupno segmentu w zabudowie szeregowej lub części bliźniaka jest znacznie tańsze, niż zakup domu wolnostojącego. Jednocześnie mieszkańcy segmentów mogą cieszyć się znacznie większą przestrzenią niż właściciele mieszkań w blokach – mówi specjalista z przedsiębiorstwa budowlanego EKO-DOM. Na co zwrócić uwagę, kupując nowy segment od dewelopera?

Nowy segment od dewelopera

Wiele z aktualnych inwestycji deweloperskich to nowoczesne osiedla wznoszone w zabudowie szeregowej. Mieszkanie na osiedlach tego typu stwarza doskonałe warunki do zakładania rodziny i wychowywania dzieci. Ich tereny są atrakcyjnie zagospodarowane, posiadają garaże oraz miejsca parkingowe, a także dobre zabezpieczenia.

Osoby zainteresowane lokalem w takich osiedlach mają możliwość zakupu całego segmentu, ale także mniejszych mieszkań jedno- lub dwupoziomowych. Wybór odpowiedniego lokum zależy przede wszystkim od potrzeb nowych lokatorów, a zwłaszcza wielkości rodziny.

Bez względu na to, czy szukasz mieszkania, czy całego segmentu, decydując się na nieruchomość w zabudowie szeregowej, zyskujesz większą prywatność i komfort życia na mniej zatłoczonym osiedlu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając segment?

Segment skrajny czy środkowy?

Wybierając segment środkowy w zabudowie szeregowej możemy liczyć na niższe koszty ogrzewania mieszkania zimą, gdyż wspólne ściany zapobiegają uciekaniu ciepła na zewnątrz. Warto jednak zwrócić tutaj uwagę na grubość i izolację akustyczną tych ścian. Od tych czynników zależy nasz codzienny komfort i poczucie prywatności.

Segment skrajny będzie mniej ciepły od środkowego. Jego zaletą jest natomiast mniejsza ilość sąsiadów. Nie bez znaczenia jest także większa przestrzeń wokół domu, co jest istotne szczególnie dla tych osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Zazwyczaj takie segmenty są także nieco większe od lokali środkowych.

Zakup mieszkania u dewelopera

Kupując mieszkanie w segmencie od dewelopera warto przestrzegać kilku ogólnych zasad. Przede wszystkim pamiętaj, by dokładnie sprawdzić rzetelność i wiarygodność inwestora. Warto decydować się na współpracę z doświadczonymi firmami o ugruntowanej pozycji na trudnym rynku nieruchomości, aby mieć pewność, że mieszkanie zostanie przekazane w terminie i nie zaskoczą cię żadne ukryte koszty.

Zostaw komentarz