Salon z wyspą – czyli dwa pomieszczenia w jednym. Zobacz jak go urządzić!

Komentarze
[REKLAMA]

Salony z wyspą rozgościły się u nas chyba na dobre i nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść z mody. To bardzo interesujące, a zarazem praktyczne rozwiązanie, jeżeli chodzi o aranżację dużych, otwartych przestrzeni. Co zrobić, by wyspa w salonie prezentowała się jak najlepiej? Wspólnie z marką Gala Collezione przedstawiamy kilka trików jak umeblować salon z wyspą. Zapraszamy do lektury!

Duża kanapa do dużego salonu z wyspą

Duży salon z wyspą to idealne miejsce na rodzinny narożnik, bądź rozłożystą kanapę, co najmniej trzyosobową. W tym wypadku mebel do wypoczynku powinien raczej znajdować się na uboczu, bądź pod ścianą, ponieważ centralna część pomieszczenia przeznaczona jest właśnie na wyspę i nie chcemy by wyglądała ona na zatłoczoną.

Jeśli natomiast mamy taką możliwość, zawsze możemy ustawić przy wyspie hokery. Mamy w ten sposób nie tylko przestrzenną kuchnię i salon, ale także miejsce na ich pograniczu, które spełniać będzie funkcję jadalni.

Czy mogę pozwolić sobie na wyspę w niewielkim salonie?

Jak najbardziej! Otwarta przestrzeń zwykle pozwala nam na zyskanie kilku dodatkowych metrów, a także wiele ciekawych kombinacji i układów mebli. Spójrzcie na jedną z inspiracji marki Gala Collezione – https://www.galameble.com/inspiracja/salon-z-wyspa/. Mimo niewielkich rozmiarów pomieszczenia wyspa prezentuje się tutaj doskonale. Harmonia kolorystyczna sprawia, że część kuchenna nie odwraca uwagi od salonu, ani też nie przytłacza go. Te dwie przestrzenie tworzą razem doskonałą kompozycję!

A jeśli już o kolorach mowa, to warto je dobrze przemyśleć przy urządzaniu salonu połączonego z jadalnią. Pod uwagę trzeba wziąć np. ilość naturalnego światła, które wpada do pomieszczenia, czy nawet praktyczność. W domach, w których mieszkają również małe dzieci i czworonożni pupile, raczej nie sprawdzą się ani bardzo jasne, ani bardzo ciemne kolory, zwłaszcza w przypadku salonu połączonego z aneksem, czy jadalnią. Może być on bardzo trudny do utrzymania w czystości.

Zabawa barwami służy przestrzeni, ale nie przesadzajmy z ich ilością. Najlepsze są połączenia dwu bądź trzy kolorowe i gra różnymi ich odcieniami. W Strefie Inspiracji marki Gala Collezione znajdziecie wiele porad na ten temat. Przeczytacie w nich m.in. o ponadczasowych duetach kolorystycznych, a także barwach najmodniejszych w tym sezonie. W samym sklepie zaś, znajdziecie najwyższej jakości meble do wypoczynku w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Zapraszamy!

Zostaw komentarz