Kiedy łóżko na wymiar to dobry pomysł?

Komentarze
[REKLAMA]

Bezsprzecznie sypialnia to kluczowe pomieszczenie naszego mieszkania. Mimo iż nie jest ono reprezentatywne, właśnie tam spędzamy kilka godzin dziennie, aby podczas snu nabrać sił na kolejny ciężki dzień. Żeby tak się stało, a sen był komfortowy, obowiązkowe jest właściwe łóżko. Obecnie wybór na rynku jest naprawdę duży. Sprawdzamy, co przemawia za łóżkami na wymiar i kiedy wybrać łóżko tapicerowane.

Łóżko na wymiar do małej i nietypowej sypialni

Zacznijmy od tego, że obecnie każdy sklep z łóżkami ma ogromny wybór tego rodzaju mebli. Dzięki temu z pewnością znajdziemy sobie łóżko, które spełni nasze wymagania pod każdym kątem. Dotyczy to wyglądu i funkcji mebla, dzięki którym zyskuje ono na komforcie i funkcjonalności. Nie inaczej jest względem jego wymiarów.

Zdarza się jednak, że sypialnia jest nieforemna lub zwyczajnie bardzo mała. Wówczas standardowy mebel nie będzie służył kamforowemu wypoczynkowi. W takiej sytuacji problem rozwiążą łóżka na wymiar, które sprzyjają oryginalnemu urządzaniu wnętrz. Jako zleceniodawcy możemy wówczas pozwolić sobie na dużą różnorodność oraz dowolność w doborze wielkości, funkcji czy kolorów mebla.

Najczęściej w ofercie producentów łóżek na wymiar znajdziemy meble tapicerowane z zagłówkiem. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Trzeba pamiętać, że łóżka tapicerowane pozwalają na dużą swobodę w zakresie realizacji potrzeb aranżacyjnych i innych życzeń klientów.

Co przemawia za łóżkiem tapicerowanym?

Oczywiście łóżka tapicerowane są produkowane nie tylko pod konkretny wymiar. Sklepy mają dziś tak szeroką ofertę tego rodzaju łóżek, że jest bardzo prawdopodobne, że nawet do mniejszej i nietypowej sypialni znajdziemy coś, co pozwoli właściwie zaaranżować taką przestrzeń.

Jeżeli już decydujemy się na łóżko tapicerowane, powinniśmy postawić na mebel z pojemnikiem na pościel. Zwłaszcza w małych mieszkaniach i sypialniach pojemnik możemy potraktować jako wolną przestrzeń nie tylko na pościel, ale też inne gadżety i sprzęty.

Z kolei komfortowemu wypoczynkowi sprzyja tapicerowany zagłówek. W standardzie często nie ma takiej opcji, ale w przypadku łóżek pod wymiar można go dopasować proporcjonalnie do wielkości łóżka, jak także zmienić bieg przeszyć i umiejscowienie pików. Wszystko po to, aby wypoczynek był możliwie najbardziej komfortowy, a łóżko zapewniało szlachetną elegancję.

Łóżka na wymiar - dreamsdesign.pl

Jaki materac do łóżka na komfortowy sen?

Jeżeli wybierzemy już łóżko, pozostaje jeszcze skupić się na właściwym materacu. Również w tym obszarze wybór dostępnych produktów jest przeogromny. Do najlepszych zaliczają się m.in. materace termoelastyczne. To specjalne materace, które są wykonane z pianki termoelastycznej, podpierające każdą partię ciała, w tym każdy odcinek kręgosłupa. Dzięki temu sen jest naprawdę komfortowy i zdrowy. Podczas snu nasze ciało odpręża się i regeneruje. Materace termoelastyczne zapobiegają wadom postawy, zmęczeniu mięśniu i bólom pleców oraz karku.

Warto pamiętać, że sen sam w sobie to zbyt mało dla właściwej regeneracji. Żeby rzeczywiście móc odpoczywać podczas snu, warto zainwestować w wysokiej jakości materac, który znajdzie się na komfortowym, optymalnym dla nas łóżku sypialnianym, na przykład tapicerowanym łożu z zagłówkiem.

Zostaw komentarz