Dlaczego warto wybrać białe meble

Komentarze
[REKLAMA]

Nudna, niepraktyczna, trudna do zachowania w nieskazitelnym stanie – to zarzuty najczęściej wysuwane przeciw wykorzystywaniu bieli w wewnętrznych aranżacjach. Czy słusznie? Białe meble wcale nie muszą wprowadzać do mieszkania wrażenia laboratoryjnej surowości, za to posiadają szereg zalet. Co powoduje, że mimo powszechnie panujących przekonań biel coraz częściej pojawia się jako przewodni kolor w modnych mieszkaniach?

Więcej światła, więcej przestrzeni

Biel poszerza – doskonale wie o tym każda kobieta. Właściwość, która może być wadą w kwestii stroju, staje się zaletą w kontekście urządzenia mieszkania. Nowoczesne meble w bieli rozjaśniają wystrój i sprawiają, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, podczas gdy ciemne, zwłaszcza drewniane meble przeistaczają nasze domy w klaustrofobiczne klitki. Nic dziwnego, że modne, białe szafy i wypoczynki są tak cenione przez właścicieli niewielkich mieszkań – to skuteczny sposób na optyczne powiększenie każdego pokoju.

Jedna biel – mnogość stylów

Niezaprzeczalną zaletą białych mebli jest ich uniwersalność, gdyż idealnie skomponują się z dowolną stylistyką. Prym wiedzie tutaj szalenie popularny styl minimalistyczny, w którym przeplatają się biele, szarości i czarne akcenty, ale prawda jest taka, że jasne meble będą pasować zawsze. Wystrój industrialny wymaga jedynie zwiększenia kontrastu pomiędzy nieskazitelną bielą wyposażenia a kolorem i fakturą na ścianach i podłogach, natomiast styl skandynawski (również z natury przesycony jasnymi barwami) stworzymy, komponując białe meble o uproszczonej formie z motywami inspirowanymi naturą, jak drewno i kamień. Wnętrze glamour? Tu również można z powodzeniem wykorzystać jasne umeblowanie: biała komoda pięknie odznaczy się na tle ciemnofioletowej ściany i barokowych zasłon. Tak wiele odsłon klasycznej bieli oznacza, że drastyczna zmiana aranżacji nie będzie wymagała zakupu nowych mebli. Odświeżony kolor ścian i wymiana dodatków wystarczą, by nadać pomieszczeniu zupełnie odmienny charakter!

Wystrój na długie lata

Aranżacyjne trendy zmieniają się bardzo szybko i równie szybko przemijają… Ale nie biel. To kolor ponadczasowy, który zawsze będzie na topie. Szeroki wybór białych mebli w korzystnej cenie znajdziesz w sklepie Meble Za Grosze. Niezależnie od mody, która pojawi się za rok lub za pięć lat – jasne wnętrze zawsze będzie tak samo klasyczne i eleganckie, nieodmiennie kojarząc się z wysmakowaniem i luksusem, a także wprowadzając pozytywną atmosferę. A powtarzane przez przeciwników tego trendu wady białych mebli? W porównaniu z zaletami bledną tak bardzo, że właściwie stają się niewidoczne.

Zostaw komentarz