Niezbędne wyposażenie do małej kuchni

Komentarze
[REKLAMA]

Mała kuchnia ma swoje zalety, ale ma również wady. Z racji metrażu nie wszystko jesteśmy w stanie w niej zmieścić, dlatego wyposażenie należy wybrać rozważnie. W kuchni liczy się przede wszystkim funkcjonalność – ma być ładnie i praktycznie. Myślisz, że tego nie da się pogodzić? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak wyposażyć małą kuchnię!

Na pierwszy ogień – patelnia!

Dlaczego zaczynamy od patelni? Bo nawet, jeśli  nie jesteś fanką gotowania i potrafisz przyrządzić jedynie przysłowiową jajecznicę, bez patelni się nie obejdziesz. Jeśli w kuchni jesteś gościem, wystarczy ci jedna, uniwersalna. Natomiast w przypadku, gdy twoje umiejętności kucharskie są nieco bardziej rozwinięte, warto zastanowić się jeszcze nad 2-3 patelniami. Pewnie nie raz zdarzy ci się, że będziesz przygotowywała obiad dla większej ilości osób. Czasem danie składa się z dużej ilości składników, gdzie jedna patelnia na pewno nie wystarczy. Mając dodatkową,oszczędzisz czas i nie będziesz musiała ograniczać swojego menu. Na co zwrócić uwagę, wybierając patelnię? Na tworzywo, średnicę orazkształt – te szczegóły wbrew pozorom są bardzo ważne, dlatego idąc do sklepu, warto o nich pamiętać.

Garnki – im więcej tym lepiej?

Choć można się spotkać z opiniami, że im więcej garnków, tym lepiej, w przypadku małej kuchni kompletnie się to nie sprawdza. Jaka jest optymalna ilość? 3- 4 sztuki, najlepiej różnej wielkości, żeby mieć wybór w zależności od charakteru i wielkości potrawy. Dobrze, żeby przynajmniej jeden garnek miał grubsze dno. Ważne jest też to, z czego wykonany jest uchwyt oraz czy nie przewodzi ciepła, żeby podczas gotowania się nie oparzyć. Co więcej, jeśli używasz zmywarki, musisz sprawdzić, czy wybrane przez ciebie garnki mogą być myte w ten sposób.

decorto-4

Noże i osełka  – czyli ostry duet!

Jeśli należysz od osób, które nie zwracają uwagi na to, jakie noże mają w kuchni, koniecznie to zmień! Te narzędzia naprawdę są niezbędnym minimum, które musisz mieć. W małej kuchni wystarczą dwa średnie noże, w tym jeden szefa kuchni, który posiada szerokie ostrze ok. 20-25 cm, a drugi do krojenia pieczywa i warzyw oraz owoców. Lubisz ryby i często je przyrządzasz? Pomyśl o nożu do filetowania ryb. Dodatkowo przyda ci się kilka małych, ostrych nożyków, np. do obierania ziemniaków lub krojenia na drobno rzeczy na sałatkę. Podczas wybierania noży trzeba zwrócić uwagę na ich wielkość i grubość ostrza. Warto od razu nabyć osełkę lub ostrzałkę do ostrzenia – na pewno nadejdzie moment, w którym noże się stępią, a pewnie znając złośliwość losu, stanie się to rano, tuż przed wyjściem do pracy.

Czajnik elektryczny vs czajnik tradycyjny?

Opowieści o ludziach, którzy potrafią przypalić nawet wodę na herbatę może i śmieszą nas do łez, jednak czasy współczesne wymyśliły na to lekarstwo. Jest nim czajnik elektryczny, który automatycznie wyłącza się, kiedy woda osiągnie wrzenie. Natomiast fani klasyki dalej mogą dostać w sklepach tradycyjny czajnik, który gwiżdże, i którego trzeba pilnować, ponieważ gaz nie wyłącza się automatycznie. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, czajnik musisz mieć bez dwóch zdań, ponieważ bez niego nie będzie funkcjonować żadna kuchnia – ani ta mała, ani ta duża.

decorto-1

Blender – must have każdej małej kuchni!

Kiedy jeszcze ludzkość nie wymyśliła mikserów, blenderów i innych cud techniki, codzienność gospodyni domowej była ciężka. Wszystkie przyrządy do ucierania ciasta, trzepaczki do ubijania masy, zajmowały strasznie dużo miejsca. Teraz wystarczy mieć blender ręczny. Nie zajmuje on dużo miejsca, można go trzymać pod ręką i użyć w razie potrzeby. Jeśli cieknie ci ślinka na myśl o zupach krem, sorbetach i koktajlach – musisz go mieć!  Rzecz, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę to moc, która w blenderach ręcznych wynosi na ogół od 100 do 900 wat.Dostępne są urządzenia na prąd lub akumulator. Co wybrać? Jeśli nie chcesz uważać podczas blendowania na kabel, najlepiej będzie kupić ten na baterie. Jesteś zapominalska i nie będziesz pamiętać o regularnym ładowaniu? Wybierz blender podłączany do prądu.

Co jeszcze Ci się przyda?

  • deska do krojenia,
  • waga kuchenna,
  • wałek,
  • miski i tacki.

Żeby mała kuchnia była funkcjonalna, trzeba dokładnie przemyśleć, co musi się w niej znaleźć. Niektóre sprzęty są niezbędne, jednak nie należy przesadzać z ich ilością. Wyposaż swoją kuchnię z głową! Pomoże Ci w tym Decorto – wejdź i sprawdź, co musi znaleźć się w jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu!

Zostaw komentarz