Budowa domu a wybór ogrodzenia na lata – solidne i nowoczesne rozwiązania

Komentarze

Budujesz dom i zastanawiasz się, jakie ogrodzenie wybrać, żeby posłużyło Ci ono przez lata? Jeżeli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym artykule przyjrzymy się kilku dostępnym rozwiązaniom. Żeby być sprawiedliwym i spełnić wymagania inwestorów z różnym – mniejszym i większym budżetem – pod uwagę bierzemy tańsze i droższe rozwiązania nadające się na ogrodzenie budynku. Sprawdź, czym możesz ogrodzić swoją działkę.

Co na ogrodzenie tymczasowe?

W pierwszej kolejności zajmiemy się ogrodzeniem tymczasowym. Często pytacie nas, co wybrać na czas budowy. Możliwości jest kilka, ale dobrą opcją w stosunku ceny do jakości jest siatka leśna.

Przede wszystkim jest ona łatwa w montażu oraz demontażu. Charakteryzuje ją również niska cena. Przy tym wszystkim taka siatka jest wytrzymała. W końcu jak wskazuje jej nazwa, siatka leśna idealnie nadaje się na ogrodzenie terenów leśnych. Wykorzystuje się ją również jako ogrodzenie dróg szybkiego ruchu oraz pól i sadów. Tym bardziej można ją wykorzystać jako ogrodzenie prywatnego placu budowy, dobierając jej parametry do potrzeb i wymagań.

Co na stałe ogrodzenie nieruchomości – panele ogrodzeniowe

O ile siatka leśna sprawdzi się znakomicie na placu budowy, trudno powiedzieć, żeby była atrakcyjnie wizualnym ogrodzeniem na stałe. Przede wszystkim ma ona chronić działkę przed dzikimi zwierzętami. Po zakończeniu budowy można ją oddać dla sąsiada, leśnictwa, czy sprzedać w punkcie złomu.

Dużą popularnością w obszarze ogrodzeń cieszą się obecnie ocynkowane panele ogrodzeniowe. To panele lakierowane proszkowo, które są pokryte farbą odporną na utlenianie, dzięki czemu nie dają się korozji. O tym, jak wszechstronne jest to ogrodzenie, najlepiej świadczy fakt, że wykorzystuje się je dziś również do grodzenia obiektów biurowych, magazynów, punktów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, placów zabaw, parków oraz oczywiście posesji prywatnych.

Panele ogrodzeniowe są proste i szybkie w montażu. Jak widzimy na stronie www.tanidrut.com, występują też w wielu rozmiarach i kolorach (m.in. zielony, grafitowy, czarny, brązowy). Standardowo są wykonane z 4- lub 5-milimetrowych prętów zgrzewanych co 5 cm (w pionie) i 20 cm (w poziomie). Ich wysokość to zwykle 120 lub 150 cm, aczkolwiek nie ma problemu, aby stworzyć taki panel o dowolnej wysokości do 200 cm.

Tradycyjna siatka ogrodzeniowa

Tańszą alternatywą jest siatka ogrodzeniowa powlekana PCV. Siatka jest wykonana z wysokiej jakości materiału dodatkowo zabezpieczonego w procesie cynkowania i z powłoką PCV. Dzięki temu zyskuje na wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne.

Również w tym przypadku jest możliwość wyboru kolorystyki (m.in. zielony, grafitowy, czarny, brązowy), dzięki czemu nie ma problemu, aby dobrać jej barwę do posesji czy okolicy. Jeżeli zdecydujesz się na siatkę ogrodzeniową, postawić na produkt z grubszego drutu (3,1 mm; 3,6 mm lub 3,8 mm). Jej wysokość sprowadza się do przedziału 100-200 cm.

Podsumowując, na czas budowy doskonałym rozwiązaniem dla ochrony nieruchomości będzie siatka leśna. Już po wzniesieniu budynku, kiedy chcesz mieć ogrodzenie solidne, a przy tym proste w montażu, wybierz panele ogrodzeniowe. Tańszą alternatywą, która zawsze doskonale spełnia swoją funkcję, jest siatka ogrodzeniowa.

 

Zostaw komentarz