Wysoką jakość osiąga się tylko na dobrych maszynach

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Trendy w wyposażeniu domów i mieszkań zmieniają się często. Czasem co sezon projektanci wnętrz przedstawiają nowe, obowiązujące nurty kolorystyczne. Pojawiają się nowe, modne tkaniny i materiały wykończeniowe, ale są wśród nich i takie, które opierają się wszelkim modom i doskonale wpisują się w każdy nowy nurt. Mowa oczywiście o kamieniu. Granit i marmur prezentują się znakomicie w każdym otoczeniu, a formy elementów, które można z nich wykonać, zależą tylko od umiejętności ludzi i maszyn, którymi dysponują.

Dziś nowoczesne maszyny kamieniarskie sprzężone są z komputerem. Cały proces powstawania gotowego wyrobu zaczyna się od jego cyfrowego projektu, a ten importowany jest do programu sterującego maszyną. To oprogramowanie zarządza całym systemem obróbki materiału i produkcji elementu końcowego – począwszy od pomiarów, a skończywszy na ustaleniu harmonogramu prac i doborze odpowiednich narzędzi. Dzięki temu wszystkie elementy wykonane są perfekcyjnie i z ogromną precyzją, której nie da się osiągnąć za pomocą ludzkich rąk. Jeśli chcesz zamówić blaty kuchenne, schody, obudowę kominka czy też inne elementy wystroju wnętrz, przyjrzyj się, jakim sprzętem dysponuje wybrany przez ciebie zakład produkcyjny. Jakie maszyny powinieneś znaleźć?

Centrum Numeryczne CNC

To niezwykły system, który potrafi z ogromną precyzją obrabiać granit, marmur czy konglomerat kwarcowy. Dzięki możliwości komputerowego zaprogramowania wiercenia, frezowania, kształtowania i polerowania można uzyskać niemal dowolne kształty i otwory, których stworzenie ręczne trwałoby bardzo długo, a detale nigdy nie byłby wykonane tak precyzyjnie.

Dzięki takiej maszynie z łatwością można wykonać nie tylko blaty kuchenne czy łazienkowe, albo stopnice. Centrum Numeryczne CNC pozwala także na rzeźbienie i grawerowanie w kamieniu, a więc w ten sposób mogą powstawać nawet najbardziej wymagające projekty.

Maszyny niezwykle cenne

Nazwa – piła mostowa CNC – niewiele zapewne powie większości z nas. A jest to także maszyna sterowana komputerowo, idealnie nadająca się do cięcia i obróbki powtarzalnych elementów. Z ogromną precyzją tnie kamienne płyty o nierównoległych bokach. Nie mniej ciekawą, ale równie niewiele mówiącą nazwą maszyny jest boczkarka.

Boczkarka jest wielofunkcyjną maszyną do obróbki marmuru i granitu. Jej nowoczesne modele posiadają wbudowaną kontrolę numeryczna i specjalne oprogramowanie. Takie urządzenie precyzyjnie wykonuje wszystkie niestandardowe obróbki kamienia, jak chociażby perfekcyjne ćwierćwałki. Z kolei boczkarki taśmowe są wyposażone w specjalne kalibratory i głowice zgrubne, odpowiedzialne za wstępne zdzieranie. Głowice natomiast hydrauliczne doskonale polerują boki. Tego typu maszyny wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych oraz parapetów.

Chcąc zastosować elementy granitowe lub marmurowe w swoim domu, warto przyjrzeć się parkowi maszynowemu, jakim dysponuje producent. Czasem sprzęt w dyspozycji zakładu kamieniarskiego robi naprawdę duże wrażenie, tak jak to jest w przypadku firmy www.granmal.eu. Wówczas mamy pewność, że każdy detal zostanie wykonany precyzyjnie, choćby jego projekt był niezwykle skomplikowany. Nowoczesne maszyny skracają też czas wykonywania nawet trudnych projektów, zatem szybko można cieszyć się nowym wystrojem mieszkania.

 

One Response to “Wysoką jakość osiąga się tylko na dobrych maszynach”

  1. marta

    warto wybrac kolorystyke w miare uniwersalna , żeby co roku nie rozwalac połowy domu

    Odpowiedz

Zostaw komentarz