Osad gromadzący się wewnątrz rur kanalizacyjnych prowadzi do zatoru. Ów stan natomiast bezpośrednio do wybicia, którego pokłosiem jest kosztowny remont i wyjątkowo nieprzyjemny fetor. Aby tego uniknąć warto zadbać o cykliczną inspekcję instalacji i wcześniejsze zapobiegnięcie awariom. Większość osób budzi się zbyt późno, a ich jedynym pomysłem na powrót układu kanalizacyjnego do pełnej sprawności są domowe metody udrażniania rur. W przypadku pojedynczych sytuacji są one skuteczne, jednak często mogą doprowadzić do bardzo groźnych konsekwencji…
Domowe metody udrażniania rur
Jakimi metodami najczęściej posługują się osoby, które chcą udrożnić domowy układ kanalizacyjny? Większość z nich rozpoczyna od środków chemicznych. Są to najczęściej odkamieniacze, udrażniacze biologiczne oraz inne środki, które umówmy się – są efektywne przez chwilę. Po wspomnianej chwili dużo osób przechodzi do kolejnego etapu, czyli chałupniczych metod mechanicznych. Tu w ruch wchodzą spirale, przepychacze, karchery oraz pompki. Owszem – niektóre z nich bywają efektywne, jednak nieumiejętna obsługa może doprowadzić do uszkodzeń rur, a naprawa ich jest nader kosztowna. Wszystkie metody domowe sprowadzają się do jednego błędu – braku trafnej diagnozy. To właśnie od zdefiniowania problemu z kanalizacją należy rozpocząć proces udrażniania. W jaki sposób skutecznie to uczynić?
Kluczowa inspekcja
Zanim przejdziemy do procesu udrażniania warto zajrzeć do wnętrza rur i zlokalizować newralgiczne obszary w których zgromadził się niebezpieczny osad. W tej sytuacji należy skorzystać z usług renomowanej marki Stankan, która posiada specjalistyczny sprzęt monitorujący, który pozwoli rzetelnie zdiagnozować problem. Następnie przystępujemy do procesu oczyszczania kanalizacji. Udraznianie rur przez Stankan to gwarancja skutecznego oczyszczania wnętrza rur przy pomocy profesjonalnych narzędzi. Obecnie największą popularnością cieszy się ciśnieniowe udrażnianie, które jest efektywne, wydajne oraz bezpieczne. Koszta usługi są niewielkie, a pewność, że nasza instalacja będzie działać prawidłowo – bezcenna.
One Response to “Czy samodzielne udrażnianie rur jest bezpieczne?”
biedronka1
Lepiej zapobiegać niż leczyć.Trzeba więc pamiętać, że do kanalizacji nie wolno wyrzucać: dużych resztek pożywienia, odpadów takich jak kości, szmaty, piasek i agresywnych środków chemicznych.