Jak urządzić gabinet

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Jedną z zalet posiadania własnego domu, jest duża liczba pomieszczeń, które możemy zaadaptować na indywidualne potrzeby. Prowadząc własną działalność gospodarczą lub zajmując się pracą naukową, wielu z nas może potrzebować pomieszczenia, w którym będzie miało dogodne warunki do swojej pracy. Takim pomieszczeniem jest gabinet. Jak go urządzić, aby przebywanie w nim było wygodne, a praca komfortowa?

Wygłuszenie

Jednym z ważniejszych elementów, w które warto zainwestować na etapie projektu i jego realizacji jest wygłuszenie. Pomoże ci ono odgrodzić się od hałasów codziennego życia, które będą dobiegać z innych pomieszczeń. Wygłuszenie najlepiej wykonać przez zastosowanie specjalnej wełny mineralnej, która zostanie umieszczona pomiędzy zewnętrznym poszyciem z płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli budynek będzie posiadał kolejną kondygnację użytkową nad gabinetem, warto również zadbać o wygłuszenie sufitu.

Oświetlenie

Najlepszym źródłem światła jest światło naturalne. Okno umieszczone po stronie południowej lub zachodniej, zapewni wystarczająca ilość światła w godzinach popołudniowych. Jeśli jednak masz w zwyczaju pracować od wczesnego ranka do popołudnia, pamiętaj aby umieścić gabinet od strony wschodniej lub południowej.

Meble

Wybór mebli do gabinetu jest sprawą bardzo mocno indywidualną. Posiadany przez ciebie budżet, oczekiwania i upodobania, zdecydują o tym, jakie meble dla siebie wybierzesz. Czy będą to meble z litego drewna, ciężkie i masywne, czy może nowoczesne meble biurowe, wykonane z płyt i wzmacniane stelażem metalowym.

One Response to “Jak urządzić gabinet”

  1. Wojtek

    niebawem właśnie będę urządzał swój gabinet 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz