Akcesoria do elektronarzędzi – jaki osprzęt do narzędzi warto mieć w warsztacie?

Komentarze

Elektronarzędzia mają praktycznie nieograniczone zastosowanie – przydadzą się w warsztacie i na placu budowy czy w terenie. Jak jednak powinien być wyposażony taki sprzęt, by w pełni można było korzystać z jego możliwości? Na pewno przydadzą się tutaj odpowiednie akcesoria!

Jak wybierać i gdzie szukać akcesoriów do elektronarzędzi?

Bardzo ważne jest, by zastanowić się do jakiego rodzaju materiału mają być użyte wiertła czy dłuta. Z pewnością warto tu też postawić na jakość akcesoriów, gdyż te renomowanych marek mogą posłużyć przez długie miesiące. Dobrym pomysłem jest także szukanie potrzebnych części w sieci. Jednym z miejsc, które można w tym celu odwiedzić w internecie jest strona https://koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/akcesoria-do-elektronarzedzi, na której niezbędne akcesoria do elektronarzędzi znajdą nie tylko majsterkowicze, ale także budowlańcy i profesjonalni fachowcy.

 

Wiertła i dłuta

Wśród samych wierteł znaleźć możemy wiertła do betonu, do drewna i do metalu. Dłuta natomiast warto wybierać kierując się twardością stali, która jest także wyznacznikiem trwałości narzędzia. Bardzo ważny jest także rodzaj samego dłuta – wyróżnić tu można płaskie, gniazdowe, z frezowaniem bocznym.

 

Bity do wkrętarek i nasadki udarowe

Końcówki do wkrętarek (bity) również powinny być dobrane pod kątem materiału, z którym mamy zamiar pracować. Wyróżnić zatem można bity płaskie – mają standardowe końcówki o prostych rowkach, bity krzyżowe oraz bity sześciokątne. Jeśli chodzi o nasadki udarowe na pewno warto tu zwrócić uwagę na napęd i wykonanie – z reguły maja one sześciokątną część chwytową.

Akcesoria tnące i spojeniowe

W tym wypadku należy skupić się na brzeszczotach do wyrzynarek, do pił szablastych, tarczach do pilarek oraz uchwytach wiertarskich. Akcesoria te niezbędne są w wielu pracach stolarskich, ale także szlifierskich i innych. Z kolei elementy spojeniowe niezastąpione są podczas lutowania, spawania czy klejenia.

Akcesoria ścierne

Tutaj wyróżnić można dwa rodzaje materiałów ściernych – służące do wyposażenia oraz do przystosowania końcówek elektronarzędzi. Włókniny ścierne służą do szlifowania, a także do polerowania ręcznego. Zaliczyć tu można także wełnę stalową, dzięki której wypolerujemy metal, szkło, kamień. Kolejną grupą akcesoriów ściernych są rolki ścierne i gąbki polerskie.Te pierwsze wyposażone są w rzep, który można przykleić do szlifierki. Z kolei te drugie często wykorzystywane są do polerowania mechanicznego. Podczas wykańczania wnętrz i elewacji przydadzą się siatki ścierne, które umożliwiają czyszczenie, wygładzanie i docieranie.

Mieszadła do elektronarzędzi

Mieszadła, podobnie jak pozostałe akcesoria, muszą być dostosowane do danego materiału. Wyróżnić można mieszadła do farb oraz materiałów płynnych, do mieszania sypkich materiałów budowlanych, do gipsów szpachlowych i tynków gipsowych oraz mieszadła uniwersalne. Mieszadła wyposażone są w kilkustopniową regulację obrotów, co umożliwia dostosowanie ich do rodzaju materiału, który ma ulec obróbce. Wiele mieszadeł ma też aluminiowy korpus przekładni, który zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się tego akcesorium.

Zostaw komentarz