Jak ułożyć bieżnik na stole?

Komentarze
[REKLAMA]

Odpowiednio dobrany bieżnik może skutecznie odmienić wygląd każdego stołu. To prosty element dekoracyjny, który dodaje aranżacji elegancji, nowoczesności lub odważnego charakteru – w zależności od wzoru, który wybierzesz. Sprawdź, jak najlepiej ułożyć bieżnik na stole, łącząc go z innymi elementami dekoracyjnymi.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak dobrać bieżnik na stół nowoczesny lub do eleganckiej aranżacji,
  • jak ułożyć bieżnik na stole,
  • z czym łączyć bieżniki na stół.

Bieżnik na stół, stosowany wymiennie lub w komplecie z obrusem, jest nieodłącznym elementem aranżacji jadalni czy kuchni. Doskonale sprawdza się on na co dzień, jako ozdoba prostego stołu, a także w roli elementu dekoracyjnego na specjalne okazje. Bieżnik pełni również praktyczną funkcję, osłaniając stół przed plamami i uszkodzeniami.

Bieżnik na stół nowoczesny i klasyczny – jaki wzór wybrać?

Wybór odpowiedniego bieżnika to dobry pierwszy krok do udanej aranżacji stołu. Do dyspozycji masz różne wzory: nowoczesne motywy geometryczne, eleganckie roślinne zdobienia czy jednolite materiały, które można łatwo dopasować kolorystycznie do innych dekoracji w danym pomieszczeniu. W zależności od efektu, który chcesz osiągnąć, zdecyduj się na:

  • bieżnik na stół nowoczesny – postaw na minimalistyczne wzory, unikaj nadmiaru zdobień; dobrym wyborem będą jednolite materiały lub proste, geometryczne motywy,
  • elegancki bieżnik na stół – wybierz materiał z delikatnymi, np. roślinnymi wzorami, który podkreśli uroczysty charakter każdego spotkania przy stole.

Pamiętaj, aby wybrać bieżnik, który przede wszystkim harmonizuje z resztą wnętrza.

Bieżniki na stół do salonu, jadalni, kuchni – jak je ułożyć?

Bieżnik to długi i wąski kawałek tkaniny, który może być układany:

  • na środku stołu,
  • wzdłuż dłuższych boków stołu,
  • wzdłuż krótszych boków stołu (wtedy szczególne dobrze będą wyglądać dwa bieżniki).

Pamiętaj, że bieżnik na okrągły stół, jeśli się na taki zdecydujesz, powinien być ułożony pośrodku blatu. W ten sposób zachowasz odpowiednie proporcje.

Bieżniki na stół – z czym i jak je łączyć?

Niezależnie od tego, którą metodę układania wybierzesz, warto zastanowić się nad połączeniem bieżnika z innymi elementami ozdobnymi – dla jeszcze bardziej efektownej dekoracji stołu.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest bieżnik z obrusem. Takie zestawienie skutecznie ochroni cały stół przed zabrudzeniem i uszkodzeniami, a do tego może prezentować się naprawdę imponująco. Połącz bieżnik o jaskrawym kolorze lub wzorze z jednolitym obrusem o spokojnym odcieniu – albo odwrotnie. W ten sposób stworzysz efektowy kontrast i podkreślisz bieżnik jako centralny element dekoracji. Możesz też uzupełnić dekorację z bieżnikiem za pomocą serwetek czy dekoracyjnych podkładek w takim samym kolorze lub wzorze.

Bieżniki na stół w zestawieniu z obrusem

Dekoria.pl, bieżnik prostokątny i poszewka Kinga na poduszkę z kolekcji tkanin Eden, obrus prostokątny z kolekcji tkanin Crema, podkładki z kolekcji tkanin Linen, ceramika z serii Dossi, zasłona na taśmie wave z kolekcji tkanin Delicate Premium

Udane połączenia bieżnika czy to z obrusem, czy z innymi tekstyliami, stworzysz z łatwością dzięki opcji szycia na miarę, np. w sklepie internetowym dekoria.pl. Dzięki dostępnym tu setkom różnych materiałów możesz samodzielnie skomponować niepowtarzalną aranżację opartą na spójności lub na kontrastach – dokładnie tak, jak lubisz!

Zostaw komentarz