Stół warsztatowy sprawdzi się nie tylko dla profesjonalistów, ale i amatorów. Takie stoły sprawdzą się np. w przydomowym garażu. W poniższym wpisie znajdziesz informacje, jakie mogą być zastosowania stołu warsztatowego oraz ile kosztują modele w różnych rozmiarach.
Stół warsztatowy; stoły robocze – do czego służą?
Profesjonalny stół warsztatowy może mieć szerokie zastosowanie. Z zasady jest on miejscem do organizacji pracy. Można go dopasować do swoich potrzeb. Najważniejszym aspektem jest, aby stworzyć taki układ stołu, który pozwala szybko odnaleźć niezbędne narzędzia, akcesoria, jak również materiały do pracy.
Stoły warsztatowe można znaleźć w zakładach produkcyjnych, gdzie są używane praktycznie każdego dnia.
Co ważne stoły warsztatowe można nabyć w kompletach lub jako osobne elementy. Składają się na to: blaty, półki oraz szafki.
Dodatkowo stanowiska mogą zostać wyposażone w perforowane tablice narzędziowe, uchwyty do narzędzi oraz oświetlenie ledowe.
Profesjonalny stół warsztatowy – rodzaje
Stoły warsztatowe mają być solidną podstawą do wykonywania różnorodnych zadań, zaczynając od prostych napraw po zaawansowane prace montażowe.
Stół warsztatowy może być metalowy – to rozwiązanie niezwykle wytrzymałe oraz trwałe, zapewnia ono niezawodność przez lata intensywnego użytkowania.
Co ważne wybierając ten mebel należy zwrócić uwagę nie tylko na jego trwałość, ale również na takie cechy jak ergonomia oraz wygoda użytkowania. Powinny być one odpowiedniej wysokości, posiadać wygodne uchwyty, jak również ergonomiczne kształty, które zapewniają optymalne warunki pracy, redukują napięcie mięśniowe oraz zwiększają komfort nawet podczas długich godzin pracy.
Ile kosztują profesjonalne stoły warsztatowe?
Stół warsztatowy może kosztować kilka tysięcy złotych. Oczywiście mniejszy stół bez dodatkowych elementów można znaleźć już w cenie niecałego tysiąca złotych.
Szeroki wybór stołów powoduje, że mogą sprawdzić się w każdym warsztacie. Stoły można wybierać po takich parametrach jak:
- marka
- wysokość
- szerokość
- głębokość
- kolor
- waga (kg)
- ryglowanie
- rodzaj zamka
- liczba półek
Wiele stron i producentów oferuje własne zaprojektowanie własnego stołu. Na początku warto to zrobić dziś wygodnemu konfiguratorowi, w którym wybiera się interesujące opcje wyposażenia i od razu można zobaczyć, jaki jest prognozowany koszt zamówionego stołu. Na tym etapie często konsultanci chętnie odpowiadają na wszystkie pytania i rozwiewają wątpliwości przed zakupem. Konsultanci posiadają szeroką wiedzę na temat dostępnych rozwiązań. Dzięki temu można być pewnym, że produkt spełni oczekiwania danego klienta.
Czy zastanawialiście się nad takim zakupem takiego stołu do swojego domu?
Artykuł sponsorowany