Rolety rzymskie – Czy warto je instalować w kuchni?

Komentarze
[REKLAMA]

Rolety rzymskie są dziś bardzo popularnym rozwiązaniem w zakresie osłon okiennych. Obecnie wybieramy je do wielu pomieszczeń swoich domów i mieszkań, w tym do salonów, sypialni czy kuchni. Sprawdzamy, dlaczego warto wykorzystać je właśnie w kuchni oraz jakie są wady i zalety tego rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie do kuchni?

Co jest najważniejsze, rolety rzymskie stanowią znakomitą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednak są to osłony okienne, które dodatkowo doskonale chronią wnętrze kuchni przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

W końcu rolety rzymskie to rozwiązanie, które doskonale wpisuje się do wystroju każdej kuchni. Są też łatwe w montażu i zajmują niewiele miejsca, co również nie jest bez znaczenia.

Jakie rolety wybrać do kuchni?

Podobnie jak jest to w przypadku innych osłon okiennych, również rolety rzymskie mogą być wykonane z bardzo różnych tkanin i mieć inne wzory. Raz są to rolety w kolorze białym, innym razem w barwie szarej. Mogą być gładkie, ze wzorem, w kwiaty itp.

Przy roletach tego rodzaju możemy też postawić na osłony wykonane z dwóch warstw materiału. Wówczas jedna z nich będzie blokowała światło, druga natomiast jest przezroczysta. Dzięki temu w łatwy sposób ograniczymy nasłonecznienie naszej kuchni przez odpowiednią regulację pasów materiału.

Przy roletach rzymskich ważne jest również to, że są to osłony łatwe w montażu i demontażu. Co kluczowe, mniej ważne jest tutaj to, jak je montujemy – na karnisz, szynę czy ramę okna, ścianę lub sufit. Problemu nie ma także przy roletach znajdujących się w pobliżu zlewów, kiedy zachodzi ryzyko ich zachlapania. Wystarczy wyregulować ich położenie, co jest dziecinnie proste przez mechanizm koralikowy lub sznurkowy. Same rolety są także bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Jako że to osłony łatwe w montażu i demontażu, możemy je w każdej chwili zdjąć z okna, wyprać, wysuszyć i ponownie zmontować już czyste rolety rzymskie.

Jak zamontować rolety rzymskie?

Jeśli chcemy wykorzystać w swoich pomieszczeniach rolety rzymskie, wystarczy, że wybierzemy się do marketu budowlanego, gdzie kupimy taki produkt. Łatwiej jednak zamawiać je na wymiar od specjalistów, którzy zajmują się produkcją takich osłon. Wówczas będą one dobrane optymalnie pod kątem wymiarów. Poza tym wybierzemy również właściwe osłony pod względem stylistyki naszej kuchni.

Połączeniem obu rozwiązań jest zamawianie rolet rzymskich przez Internet. Taką możliwość daje na przykład firma https://rolety.eu, gdzie znajdziemy rolety rzymskie z przeznaczeniem do kuchni, ale też salonu, sypialni i innych pomieszczeń.

Za produktami tej marki przemawia najwyższa jakość dostępnych produktów. Innym atutem jest atrakcyjna cena. Rolety rzymskie są bowiem dostępne w cenie niespełna 150 złotych niezależnie od koloru produktu (m.in. biały, biszkoptowy, ciemnoszary, czerwony, espresso, latte, malaga, oliwka, pistacja, pomarańcza, toffi).

W ofercie producenta dostaniemy rolety rzymskie z bawełny, ale także lnu, a nawet poliestru czy poliamidu. Dzięki temu są nie tylko przyjemne w dotyku i mają naturalny wygląd. Są też łatwe w czyszczeniu, z możliwością prania w pralce. Jeśli wybierzemy sztuczny materiał, nie grozi im również promieniowanie UV.

Zostaw komentarz