Efektowna szklana zabudowa na tarasie lub balkonie

Komentarze
[REKLAMA]

Szklana zabudowa bezramowa jako konstrukcja oszklająca balkon lub taras z zewnątrz stanowi fragment fasady budynku. Natomiast we wnętrzu daje wyjątkowy efekt wizualny otwartej przestrzeni, dzięki której możemy oglądać panoramę zewnętrzną. Szklana zabudowa jest rozwiązaniem nie tylko estetycznym, ale także bezpiecznym, trwałym i funkcjonalnym.

Taras lub balkon to często miejsce integracji domu z jego naturalnym otoczeniem. Latem jest przestrzenią, w której spędzamy czas z rodziną, natomiast zimą nie tylko wpuszcza więcej światła do pomieszczeń wewnętrznych, ale może stać się także namiastką ogrodu, gdzie przezimują rośliny doniczkowe.

Szklane konstrukcje na tarasie lub balkonie

Najprostszym rozwiązaniem na balkonie jest szklana balustrada, która pozwoli nam na integrację z otoczeniem. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne zwłaszcza latem. Wtedy możemy cieszyć się nie tylko promieniami słońca, ale także panoramicznymi widokami. Szklane zadaszenie nad tarasem, chroni przed opadami atmosferycznymi, a jednocześnie przepuszcza światło. Rozwiązanie to jest idealne w miejscach słabo doświetlonych lub zacienionych przez roślinność.

Szklana zabudowa tarasów daje wiele możliwości. Pozwala korzystać z danej przestrzeni przez cały rok bez względu na pogodę. Przeszklone tarasy są doskonałym miejscem do przechowywania roślin zimą. Mamy tu do wyboru różne rozwiązania. Możemy zdecydować się na zabudowę bezramową, która umożliwia odsunięcie zabudowy po obu jej stronach lub ramową z systemem rozsuwanych okien. To ostatnie rozwiązanie stosowane jest często jako zabudowa balkonów. Szklane zabudowy można stosować w każdym typie budownictwa. Takie wykończenie tarasu lub balkonu idealnie wkomponowuje się w fasadę budynku, a jednocześnie poprawia jego wygląd, dodając mu nowoczesności.

Rola szkła w systemie zabudowy

Projektowanie zabudowy tarasów to oprócz wyboru właściwego sytemu przeszklenia, także dobór odpowiedniego rodzaju szkła. Od tych decyzji zależy bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania zabudowanej przestrzeni.

Zabudowa tarasów oferowana przez firmę Alsal (http://www.alsal.com.pl/oferta/konstrukcje-malej-architektury/ogrody-zimowe-i-zabudowy-tarasow/) w systemie ramowym, dzięki specjalnie zaprojektowanym profilom aluminiowym, pozwala na zastosowanie szyb zespolonych, które znacznie podwyższają standard zabudowy. Do takich konstrukcji najlepiej wykorzystywać szyby zespolone z ramką dystansową, wypełnione gazem szlachetnym lub osuszonym powietrzem. W tym przypadku wybór jest dość szeroki, m. in. szyby zespolone izolujące akustycznie, przeciwsłoneczne szyby zespolone, samoczyszczące szyby zespolone itp.

Do przeszklenia dachu, ze względu na bezpieczeństwo w zimie przy opadach śniegu, najlepiej stosować podwójną kombinację, czyli szybę bezpieczną hartowaną od zewnątrz i szybę laminowaną bezpieczną od wewnątrz. Podczas zabudowy szklanej ściany, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i ochronę przed stłuczeniem szyby. W tym przypadku najlepiej zastosować szyby zespolone z wewnętrzną szybą laminowaną lub szyby hartowane.

Szklana zabudowa tarasu lub balkonu nie tylko pozwala użytkować ich przestrzeń przez cały rok, ale dodatkowo izoluje wnętrze budynku i skutecznie oświetla przestrzeń. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy chcemy nawet w zimie podziwiać panoramę na zewnątrz.

Zostaw komentarz