Niektóre gałęzie przemysłu potrzebują szczególnie trwałych materiałów. Bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury, nadmierny hałas – przydatne w tych wymagających i trudnych warunkach mogą okazać się materiały wykonane z kauczuku silikonowego i butadienowo-styrenowego. Dowiedz się, jakimi właściwościami odznacza się to tworzywo i jak produkty z niego wykonane mogą pomóc w produkcji i innego typu biznesie.
1. Sznur silikonowy dla przemysłu
2. Płyty sbr – sposób na nadmierny hałas
Sznur silikonowy dla przemysłu
Wytwórstwo niektórych dóbr wymaga szczególnych warunków, np. wyjątkowo niskich lub wysokich temperatur. W takich warunkach sprawdzają się tylko akcesoria wykonane z wyjątkowo mocnych i niezawodnych materiałów. Do takich należy kauczuk silikonowy. Z tego powodu dobrze sprawdza się do izolacji lub zabezpieczenia powierzchni.
Sznur silikonowy znajdzie zastosowanie w różnych branżach. Ze względu na to, że nie przenosi smaków i zapachów, może być z powodzeniem wykorzystywane w branży spożywczej czy medycznej. To jednak nie ich jedyne zastosowanie. Ze względu na wysoką odporność na różnego typu czynniki oraz wytrzymałość, sznur z mikrogumy może być używany również w przemysłach motoryzacyjnym, kolejowym oraz AGD.
Sznury MVQ/VMQ są odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Mogą być używane w miejscach, w których temperatura jest w przedziale od minus 50 do plus 220 stopni. Tak duża wytrzymałość sprawia, że mają szeroki zakres zastosowań. Tym bardziej że kauczuk silikonowy jest odporny również na promienie UV i gamma, tłuszcze oraz warunki atmosferyczne.
Płyty sbr – sposób na nadmierny hałas
Nadmierny hałas, powodowany przez maszyny produkcyjne, to temat, z którym mierzyć musi się wiele przedsiębiorstw produkcyjnych. Celem redukcji hałasu jest nie tylko trzymanie się norm bezpieczeństwa, ale również zapewnienie większego komfortu pracownikom.
W wymagających warunkach sprawdzą się płyty SBR. To dobry zamiennik dla kauczuku naturalnego i sprawdzony sposób na wygłuszenie pomieszczeń. Materiał jest trudnościeralny, odporny na rozerwanie, kwasy, wodę i alkohol, a także ma właściwości amortyzujące. Może być z powodzeniem stosowane w temperaturach od -30 do 70 stopni Celsjusza.
Dzięki swoim właściwościom wynikającym z cech materiału, płyty sbr wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Nadają się świetnie jako izolator drgań. Wystarczy podłożyć je pod generujące drgania maszyny, aby zmniejszyć zabrudzenia i zachować stabilną pracę. Oprócz tego dobrze tłumią dźwięki.