Sprzątanie bez wysiłku – poznaj roboty marki Neato!

Komentarze
[REKLAMA]

Regularne sprzątanie rzadko jest ulubionym obowiązkiem, choć każdy z nas lub wracać do domu z wyczyszczonymi podłogami. Rozwiązaniem dla leniwych lub mocno zajętych osób są roboty sprzątające marki Neato, które od 2010 roku stanowią rewolucję na rynku urządzeń pomagających nam w utrzymaniu porządku. Dzięki nim sprzątanie bez wysiłku jest możliwe już dzisiaj!

Specyfika robotów Neato

Opatentowany w 2012 roku projekt robotów Neato wprowadził dużą zmianę na rynku urządzeń sprzątających. Różnią się one od innych modeli przede wszystkim kształtem przypominającym literę D, z prostokątnym przodem. To właśnie specyficzny kształt pozwala Neato usuwać kurze i śmiecie nawet z miejsc trudno dostępnych, jak podłoga tuż przy ścianie i w kątach.

Kolosalna różnica w szybkości i dokładności procesu sprzątania możliwa jest również dzięki wyjątkowo dużej, bo liczącej aż 27 cm szczotce znajdującej się z przodu urządzenia oraz turbinie ssącej. Tak skonstruowany mechanizm sprzątający zapobiega wzbijaniu kurzu, co może się zdarzać gdy szczotka główna jest umiejscowiona pomiędzy kołami a śmieci przed robotem wymiatane są szczotkami bocznymi stosowanymi w robotach okrągłych. Praca turbiny w dwóch trybach umożliwia nie tylko odkurzenie podłóg gładkich, ale również dywanów i wykładzin. Siła ssania turbiny znacznie zwiększa się bowiem w trybie Turbo i dokładnie usuwa włosy i drobne śmiecie utykające pomiędzy włóknami dywanów i wykładzin.

Inteligentne rozwiązania na miarę współczesnych czasów

Roboty sprzątające Neato nie tylko odznaczają się wyjątkową dokładnością sprzątania, ale także pozwalają na sterowanie nimi z dowolnego miejsca. Dedykowana aplikacja do telefonów i tabletów umożliwia włączenie i wyłączenie Neato, nawet w czasie nieobecności w domu, czy podejrzenie historii ostatnich 20 sprzątań z mapą pokrycia wyczyszczonych powierzchni. Zapamiętywanie mapy służy robotom Neato do zaplanowania najbardziej optymalnej trasy sprzątania, a w przypadku gdy w czasie sprzątania bateria musi zostać doładowana, powrót do miejsca, w którym zostało ono przerwane i wznowienie czyszczenia. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w funkcję No-Go Lines, w której nanosimy na mapę strefy ograniczające pracę robota. Jeździ on więc jedynie w tych miejscach, w których chcemy, bez konieczności czyszczenia całego domu.

Sterowanie robotem Neato może przebiegać za pośrednictwem komunikatów głosowych przekazywanych przez Alexa Amazon lub Google Home. Można go również uruchomić wpisując po prostu komendę „Start Cleaning” w Neato Chatbot w Messengerze. Wszystkie te funkcje umożliwiają w praktyce intuicyjną pracę robotów Neato, które powodują, że sprzątanie nigdy wcześniej nie było tak proste. Sprawdź, jaki model Neato będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb!

Zostaw komentarz