Dekoracyjny słój na Boże Narodzenie

Komentarze
[REKLAMA]

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z nastrojowymi dekoracjami i dobrym jedzeniem, a jedno i drugie da się zamknąć w słoju dekoracyjnym albo ułożyć w wazonie na kwiaty i kompozycje.

To pomysł na stworzenie świątecznego nastroju nie tylko w salonie czy jadalni, ale także w kuchni, a nawet w łazience, co docenią panie domów zajęte przygotowaniami albo relaksujące się po całym dniu sprawunków i gotowania. Dekoracje są miłe i to one wraz z zapachami, muzyką i uśmiechami najbliższych tworzą świąteczny klimat.

Jaki wybrać słój dekoracyjny?

Duży, ale niewysoki słój można potraktować jak wazon i ułożyć w nim kompozycję z gałązek, bombek i choinkowych zabawek. Jeśli dodamy do tego świecę, otrzymamy rodzaj stroika. Będzie praktyczny i trwały, bo nawet jeśli po jakimś czasie pojedyncze igły zaczną opadać, to nie zostaną na meblu lub serwecie. Do rozjaśnienia zamiast świecy można użyć drobnych światełek, a całość będzie bardziej efektowana w zacienionym miejscu.

Zamykane słoiki wypełnione piernikami lub innymi słodkościami można przewiązać wstążką ze świątecznym motywem. Będą ozdobą i jednocześnie opakowaniem na słodycze. Takie słoje można postawić na stoliku w salonie lub na dziecięcym biurku – niech zdobią i kuszą swoją zawartością, bo Boże Narodzenie to nie czas na ograniczenia! Podobny charakter będą miały słoiki z orzechami włoskimi. Wystarczy podzielić orzechy na trzy części: jedne owinąć srebrną folią aluminiową, drugą część – złotą, a trzecią – zostawić w kolorze naturalnym.

Jak najlepiej wykorzystać słoje do dekoracji?

Dobrze będą wyglądały dwa lub trzy takie same słoje z różną zawartością związaną w jakiś sposób ze zbliżającymi się świętami. Jeden może być na plastry suszonych pomarańczy, drugi – na cynamon w laskach, trzeci – na gwiazdki anyżowe. Naczynia oplecione sznurem światełek i ustawione w na blacie w kuchni będą miłym akcentem w czasie pieczenia. Suszonymi pomarańczami, cynamonowymi laskami i anyżem zdobi się także kompozycje z choinkowych gałązek i ostrokrzewu. Delikatnie obsypane brokatem nie będą się nadawały do użycia w kuchni, ale zyskają bardziej gwiazdkowy charakter.

Dekoracyjne słoje i wazony są uniwersalnymi naczyniami na kompozycje okolicznościowe. Warto poszukać inspiracji, ale najprzyjemniej realizuje się swoje własne pomysły, bo własne wyroby najlepiej smakują, a słoje i wazony szklane przechowują je idealnie.

Zostaw komentarz