Jaka markiza będzie najlepszą osłoną witryny sklepowej?

Komentarze
[REKLAMA]

Jak wiadomo, markizy ma balkonie czy tarasie będą niezwykle przydatnym rozwiązaniem, chroniącym przed słońcem i opadami deszczu, co pozwala na przyjemne spędzanie czasu na balkonie czy tarasie niezależnie od warunków atmosferycznych. Warto wiedzieć, że zastosowanie markiz jest znacznie szersze – te elementy świetnie będą się sprawdzały również jako osłona witryn sklepowych.

Rodzaje markiz

Markizy produkowane przez firmy zajmujące się wytwarzaniem tego rodzaju elementów można podzielić na trzy grupy:

  • markizybalkonowe,
  • markizytarasowe,
  • markizy

W ofercie niektórych producentów można znaleźć jeszcze markizy z dwustopniowym kątem nachylenia.

Markizy balkonowe będą się sprawdzały przy ochronie balkonów, silnie nasłonecznionych okien, a nawet loggii czy niewielkich tarasów. Natomiast modele tarasowe markiz ze względu na swoje znaczne rozmiary (niekiedy ich wysięg wynosi 3,5 m, czyli całkiem sporo) doskonale poradzą sobie z osłoną dużych tarasów i ogrodów letnich. Większość modeli wyposażono w regulowany kąt nachylenia, dzięki czemu położenie markizy z łatwością będzie można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Ostatni typ markizy to model koszowy w charakterystycznym półokrągłym kształcie. Ten stosowany jest najczęściej do zdobienia okien, witryn oraz wejść do lokalu użyteczności publicznej. Waki model znajdzie swoje zastosowanie również w budynkach mieszkalnych – może stanowić ciekawą i praktyczną ozdobę umieszczaną nad drzwiami balkonowymi.

Markizy koszowe  idealne rozwiązanie do witryn sklepowych

Najlepsze markizy sklepowe? To zdecydowanie modele koszowe o wielu zaletach. Te pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną – pod warunkiem że dostaną odpowiednio dopasowane do elewacji budynku. Dodatkowo markiza może stanowić również formę reklamy sklepu, zakładu czy punktu usługowego. W przypadku takich miejsc wybór zdecydowanie najczęściej pada właśnie na markizę koszową.

Markizy koszowe świetnie będą się sprawdzały nie tylko nad witrynami sklepowymi. Jest to rozwiązanie, z którego można skorzystać również przy zadaszeniu okien, drzwi balkonowych, drzwi hotelowych, wejścia do restauracji czy kawiarni. Dzięki temu, że markizy koszowe dostępne są w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Markizy sklepowe odpowiednio dopasowane będą nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na znalezienie i dopasowanie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb.

Zostaw komentarz