W jaki sposób zamontować moskitierę?

Komentarze
[REKLAMA]

Kiedy zbliża się lato, większość z nas w pierwszej kolejności myśli o słońcu, wakacjach i wypoczynku pod chmurką. Lato kojarzy nam się z urlopami, ciepłymi dniami i nocami, ale też… z owadami. Znacznie chętniej spalibyśmy przy otwartym oknie, gdyby nie ci nieproszeni goście. Są przekleństwem szczególnie dla osób, które mają na nie uczulenie. Jest jedno rozwiązanie, które może nam pomóc – moskitiera. Czym jest, jak wybrać odpowiednią i jak ją zamontować?

Stop muchom i komarom nad głową

W czasie letnich dni muchy i muszki uwielbiają nas odwiedzać. O ile bardzo łatwo dostają się do wnętrza przez otwarte, niczym niezabezpieczone okno, to z opuszczeniem lokalu mają zwykle problem. Ile razy każdy z nas z gazetą w ręku próbował wypędzić owady z pokoju, czy kuchni? Ilu z nas muchy smakujące potrawy na naszych stołach, odebrały apetyt na jedzenie? Nocą muchy zaczynają zastępować komary. Są bardzo uciążliwe dla dzieci i dla osób, które są na nie uczulone. Komar pozostawia po sobie widoczny, swędzący ślad, który nie daje się wyspać. Moskitiera to doskonałe rozwiązanie, by nie wpuścić do domu tych natrętnych stworzeń.

Najpopularniejsze są moskitiery ramkowe, czyli drobne siateczki umieszczone w ramkach, które montujemy na naszych oknach. Inne rozwiązanie to moskitiery zwijane podobnie jak rolety, są jednak mniej skuteczne. Dzięki moskitierze ramkowej żaden nawet najdrobniejszy owad, nie dostanie się do wnętrza naszego domu. Moskitiery mogą być montowane małych oknach, ale i w drzwiach balkonowych. Najlepiej jest wybrać moskitierę na wymiar – mówi nam przedstawiciel firmy Franc Gardiner ze Świdnicy. Nie musimy wtedy zawracać sobie głowy docinaniem i dopasowywaniem elementu do naszego okna.

Montaż moskitiery

Moskitiera zakupiona od dobrego producenta zawsze będzie miała dołączoną instrukcję montażu. Sposobów jest wiele, jednak najpopularniejsze są moskitiery ramkowe montowane na ryglach. To na nich właśnie się skoncentrujemy. Moskitiera zwykle dostarczona jest w folii lub kartonie, należy ją rozpakować i rozłożyć sobie wszystkie dostarczone elementy. Chwytamy za dwa przeciwległe rygle, najlepiej rygle środkowe na pionowych profilach i wystawiamy ramkę na zewnątrz okna. Na zewnątrz, ponieważ inny montaż uniemożliwiłby nam zamknięcie okna. Dociskamy ramkę moskitiery do ramy okiennej i przekręcamy trzymane rygle. Dzięki temu ramka nie wypadnie nam z okna. Jeżeli rygle są zbyt luźne, doginamy je odpowiednio i ponownie mocujemy ramkę. Następnie przykręcamy pozostałe rygle na zewnątrz ramki, ostrożnie zamykamy skrzydło okna i sprawdzamy, czy możliwe jest swobodne zamknięcie. Nowoczesna moskitiera ramkowa może pozostać na oknie przez cały rok, warunki atmosferyczne w żaden sposób jej nie uszkodzą, jednak po sezonie letnim warto jest ją zdjąć, by rama okna dodatkowo się nie brudziła i by można było ją swobodnie umyć w całości.

Zostaw komentarz