Narożnik w salonie – dlaczego warto, zalety, jak wybrać?

Komentarze
[REKLAMA]

Salon to bezapelacyjnie jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, w którym oczywiście nie może zabraknąć również mebli tapicerowanych. W swoim salonie na pewno możesz postawić na sofę, a dodatkowo fotele. Jednak bardzo popularne są współcześnie również narożniki. Skoro meble tapicerowane w formie narożników cieszą się coraz większą popularnością, postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco bliżej. Sprawdzamy, dlaczego warto wybrać narożnik do salonu oraz jak dokonać jego wyboru.

Dlaczego warto zainwestować w narożnik do salonu?

W pierwszej kolejności musimy wyjaśnić, dlaczego warto postawić na narożnik w salonie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że jest to mebel o wielu zaletach, m.in.:

  • Praktyczny wypoczynek – dzięki temu sprawdza się znakomicie m.in. w mniejszych salonach, jeżeli chcesz zaoszczędzić w nim nieco przestrzeni. Oczywiście w takiej sytuacji musisz postawić na nieco mniejszy mebel (np. małe narożniki 200×120).
  • Nadaje pomieszczeniu elegancji – na rynku znajdziesz bardzo różne narożniki, tak pod względem kształtu, ale również materiału wykonania. Możesz mieć pewność, że właściwie dobrany mebel nada Twojemu salonowi elegancji.
  • Mebel wielofunkcyjny – narożnik jako mebel wypoczynkowy posłuży m.in. do oglądania telewizji i czytania książek. Jednak pamiętaj, że wiele narożników ma dziś funkcję spania. To również nie jest bez znaczenia. Szczególnie jeżeli masz małe mieszkanie i brakuje w nim wolnych sypialni, taka funkcja będzie bezcenna, jeżeli będziesz mieć gości. Oprócz tego możesz w nich przechowywać pościel i inne rzeczy.

Jaki narożnik do domu – w kształcie litery U czy L?

Jeżeli chcesz wybrać narożnik do swojego salonu w mieszkaniu lub domu, weź pod uwagę m.in. jego kształt. Masz do wyboru narożniki w kształcie litery L lub U. Jak pokazują statystyki, zdecydowanie popularniejsze są klasyczne narożniki w kształcie litery L.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki narożnik sprawdzi się w każdym salonie bez wyjątku. Przede wszystkim są one umieszczane w rogu salonu, chociaż zdarza się, że narożnik jest stawiany nawet w centralnej części Twojego pokoju dziennego. Oczywiście w takiej sytuacji musi on być obity materiałem (np. skórą, tkaniną, skórą ekologiczną) również z tyłu. Na pewno nie ustawisz na środku salonu narożnika, jeżeli z tyłu ma on tylko czarną fizelinę.

Jak łatwo się domyślić, jest to mebel wypoczynkowy o dwóch bokach. Dla przykładu narożnik 180×130 ma następujące wymiary:

  • dłuższy bok – 180 centymetrów,
  • krótszy bok – 130 centymetrów.

Oczywiście jest to tylko przykład. Na rynku znajdziesz małe i duże narożniki w kształcie litery L.

Alternatywą są narożniki w kształcie litry U. W tym przypadku to meble przeznaczone do dużych salonów. Również w tym przypadku możesz go umieścić w centralnej części salonu. Częściej jednak takie narożniki w kształcie litry U są ustawiane przy ścianach. Różnica polega na tym, że zajmują one aż trzy ściany salonu.

Zakup narożnika – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kształt i wielkość narożnika to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu narożnika. Oprócz tego ważny jest jego styl i materiał obiciowy. Żeby mebel był praktyczny, musi mieć też dodatkowe funkcje.

  • Materiał – pamiętaj, że materiał jest ważny nie tylko dla wyglądu takiego mebla. Jest również bardzo ważny dla komfortu użytkowania. Od materiału zależy, jak brudzić się będzie narożnik. Najlepiej wybierać obicia, które nie chłoną wilgoci i zabrudzeń. Nie jest tajemnicą, że najlepszym wyborem pod względem jakości jest skóra naturalna.
  • Styl – narożniki są projektowane w wielu różnych stylach, dzięki czemu na pewno znajdziesz mebel optymalny do swoich wnętrz. Tego rodzaju meble są dostępne m.in. w stylu nowoczesnym, klasycznym, loftowym czy skandynawskim.
  • Dodatkowe funkcje – po części już o takich funkcjach wspominaliśmy, a w zasadzie jednej z nich. Mowa oczywiście o narożniku, który jest rozkładany. Wcale nie jest to funkcja, która jest na wyposażeniu tylko drogich narożników. Bez problemu znajdziesz także tanie narożniki z funkcją spania. Funkcja ta podnosi cenę mebla o kilkaset złotych. Jeżeli nawet nie będziesz z niego korzystać zbyt często, wydaje nam się, że warto postawić na taki dodatek. Co innego, jeżeli jest to narożnik do kawalerki. Wówczas funkcja spania jest w nim niezbędna. Mniej ważne, ale podnoszące komfort użytkowania dodatki to na przykład regulowane zagłówki czy półki.

Gdzie kupić narożnik do salonu?

Z zakupem narożnika do salonu nie będziesz mieć dziś żadnego problemu. Sęk w tym, aby znaleźć mebel, który będzie odpowiadać Twoim potrzebom i wymaganiom w atrakcyjnej cenie. Jednocześnie musi on być oczywiście dostosowany do wymiarów pokoju.

Dlatego obecnie kwitnie sprzedaż mebli tapicerowanych przez Internet. Mimo iż narożniki to meble dosyć duże gabarytowo, których nie da się umieścić w paczkach do samodzielnego montażu, nie ma problemu z ich zamówieniem z drugiego końca Polski. Wystarczy, że wejdziesz na porównywarkę Ceneo, po czym znajdziesz narożnik, który Ci odpowiada. Jako że na pewno jest on dostępny w sprzedaży w wielu różnych meblowych sklepach internetowych, zaoszczędzisz na takim zakupie przynajmniej kilkaset złotych, a często nawet więcej.

Szczególnie że nie zawsze musisz dodatkowo płacić za transport mebla do domu. Wprawdzie często jest to opłata dodatkowa sięgająca 100 czy 200 złotych, ale nawet wówczas zakup online, jeżeli skorzystasz z porównywarki i wybierzesz najtańszy mebel, nadal jest opłacalny.

Podsumowując, na pewno narożnik jest dobrą alternatywą dla klasycznej sofy. Ich różnorodność jest obecnie tak duża, że znajdziesz mebel dla siebie idealny. Dobierz narożnik pod względem kształtu, wymiarów, materiału, designu i funkcjonalności, po czym dokonaj jego zamówienia. Z pewnością warto rozważyć zakup narożnika w dużych salonach, a jest on wręcz obowiązkową opcją w małych przestrzeniach, jeżeli w swoim pokoju dziennym nie masz wystarczająco dużo miejsca, żeby ustawić w nim sofę z fotelami.

 

Zostaw komentarz