Od czego zależy przejrzystość okien?

1 Komentarzy
[REKLAMA]

Stare powiedzenie mówi nam, iż buty są wizytówką człowieka. Idąc tym tropem śmiało można rzec, iż okna są wizytówką każdego domu. Właśnie dlatego warto o nie zadbać i poświęcić się dokładnemu myciu przynajmniej kilka razy w roku. Aby czynność ta była skuteczna, zaś same okna nie wymagały częstych interwencji warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na poradzenie sobie ze smugami i innymi uciążliwymi zabrudzeniami.

Jak zwyciężyć uciążliwe smugi?

Domowych sposobów na pokonanie uciążliwych smug jest mnóstwo. Do jednych z najpopularniejszych należy przygotowanie mieszaniny z wody oraz soku z cytryny. Innym – również domowym sposobem jest wykreowanie receptury opartej o wodę i ocet. W celu przetarcia gospodynie domowe zalecają pieluchy tetrowe, bądź wyższej jakości ściereczki, których gramatura pozwoli skutecznie zażegnać wspomniane smugi. Pomijając jednak metody chałupnicze i skupiając się na działaniach w pełni efektywnych należy wspomnieć o akcesoriach wprost profesjonalnych. Jednym z przykładów godnych polecenia jest najnowszy produkt marki „Leifeit” – myjka do okien. Profesjonalna myjka z największą łatwością i bez zbędnego wysiłku pokona tworzące się na szybie smugi. Ale jak się okazuje – wspomniane smugi to nie jest jedyny problem z jakim przychodzi się nam zmierzyć. Istnieją także inne rodzaje zabrudzeń, które również wymagają indywidualnego podejścia.

Słów kilka o innych zabrudzeniach.

Bardzo często musimy mierzyć się z tłustymi plamami na szybie, które w większości przypadków są wynikiem działań naszych pociech. Fantastyczną metodą jest zmieszanie gorącej wody z niedużą ilością płynu do mycia naczyń. W celu usunięcia tłustej plamy niezbędna będzie szmatka z mikrofibry – owy materiał dzięki wysokiej gatunkowości doskonale poradzi sobie z takim typem uciążliwych plam. Ta metoda sprawdzi się także rewelacyjnie w przypadku zabrudzeń ram okiennych.

One Response to “Od czego zależy przejrzystość okien?”

  1. biedronka1

    Mycie okien to żmudna i ciężka praca.Dobrze jest polerować okna zmiętymi gazetami albo zwiniętymi , starymi rajstopami.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz