Proste i ciekawe style aranżacji wnętrz

Komentarze
[REKLAMA]

Piękne mieszkanie lub dom to marzenie każdego z nas. Nie ma obecnie jednego stylu wnętrzarskiego. Dzięki temu każdy może wybrać styl, który najlepiej mu odpowiada. Jakie style są wybierane najczęściej do urządzenia wnętrz?

Styl nowoczesny

Jest jednym z bardziej prostych stylów. To styl, który stawia przede wszystkim na minimalizm. We wnętrzach urządzonych w tym stylu nie znajdziemy więc nadmiernej ilości tkanin, mebli o wyszukanych kształtach i mnóstwo dekoracyjnych drobiazgów. Proste geometryczne kształty to jednak z cech, które wyróżniają wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. W takich wnętrzach doskonale sprawdza się szkło, metal, drewno i beton architektoniczny. Często w nowoczesnych wnętrzach wykorzystywane są także bardzo wysokiej jakości tworzywa sztuczne, pojawia się także naturalna lub wysokiej jakości sztuczna skóra.

Styl industrialny

Kolejny z prostych stylów w naszych wnętrzach. We wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym królują przede wszystkim różne odcienie bieli i szarości. Coraz częściej we wnętrzach w stylu industrialnym pojawia się beton architektoniczny. Wybrana ściana jest więc chętnie dekorowana płytami z betonu architektonicznego. Bardzo często białą i szarą kolorystykę wnętrza w stylu industrialnym przełamuje się barwnymi dodatkami. Z szarością betonu doskonale komponuje się między innymi intensywna czerwień lub czerń. Aby jednak wnętrze miało naprawdę industrialny charakter musimy skupić się także na wybraniu stylowych i oryginalnych dodatków. Modernistyczne lampy i meble (także z betonu architektonicznego) to niezbędne dodatki we wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym.

Styl minimalistyczny

Bardzo zbliżony do nowoczesnego. Wnętrza w stylu minimalistycznym urządzone są jednak jeszcze bardziej skromnie od tych w stylu nowoczesnym. Wiele osób jest nawet zdania, że są one wręcz ascetyczne. W wnętrzach dominują neutralne jasne kolory. Nie ma w nich miejsca na żadne bibeloty. Meble mają bardzo proste kształty, bardzo często są to formy geometryczne. Harmonii, która panuje we wnętrzu nie powinno nic zaburzać; nie ma więc miejsca tutaj na eksponowanie sprzętów, które mają ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Wszystko chowamy w szafkach.

Styl skandynawski

To jeden ze stylów, który jest wybierany wyjątkowo często. Jego cechy charakterystyczne to przywiązanie do natury i prostota. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim królują przede wszystkim jasne kolory. Zdecydowanie najwięcej jest w tych wnętrzach elementów drewnianych. Meble mają proste kształty, nie ma na nich żadnych zdobień. Szarości, różne odcienie bieli, chłodny błękit, butelkowa zieleń – takie barwy powinny dominować we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Jeśli tkaniny to tylko naturalne: wełna, bawełna, len.

Style wnętrz, które wymieniliśmy to zaledwie część możliwości po które możemy sięgnąć urządzając swój dom lub mieszkanie. Do wyboru mamy jeszcze między innymi ponadczasowy i bardzo elegancki styl art deco. Chromowana stal, gładkie szkło, marmur – to najbardziej charakterystyczne elementy dla stylu art deco.

modernconcrete.pl – nowoczesne wnętrza w Twoim domu

Zostaw komentarz