Siatka na balkon – zabezpieczenie dla kocich mieszkańców

Komentarze
[REKLAMA]

Każdy, kto ma kota wie, że mruczek niekoniecznie zawsze spada na cztery łapy. Co prawda koty potrafią wyjść z rozmaitych opresji obronną ręką, ale nie warto narażać ich zdrowia i życia. Z natury są wszędobylskie i ciekawskie, a teren taki jak balkon bywa dla nich szczególnie kuszący. Nowe zapachy i odgłosy zewnętrznego świata mogą zachęcać do niekontrolowanego skoku w przestworza. Dlatego zabezpieczenie balkonu to niezwykle ważna kwestia dla każdego kociego opiekuna. Jak zatem to zrobić, żeby zarówno kot, jak i człowiek mogli bezpiecznie korzystać z balkonowych przyjemności?

Jak zabudować balkon, aby był bezpieczny dla kota?

Nie ma chyba lepszego sposobu na zabezpieczenie przestrzeni niż odpowiednia siatka. Jej zalety są dosyć szerokie i sprawdzają się na różnym polu. Dlaczego siatki dla kota na balkon, to dobre rozwiązanie? Przemawia za nim duża uniwersalność i możliwość łatwego dostosowania ich do wymiaru danego balkonu. Można zabezpieczyć nimi zarówno niewielkich rozmiarów przestrzeń, jak i zbudować solidną wolierę zajmującą sporo metrów. Ich plusem jest też niewielka waga, która sprawia, że nie obciążają zbytnio konstrukcji. Powoduje to, że można zastosować je nawet na wyższych kondygnacjach bez obaw, że naruszy to stabilność budynku.

Siatki stosowane przez profesjonalne firmy montujące zabezpieczenia balkonowe, są w porównaniu z szeroko dostępnymi produktami dużo mocniejsze. Nie ma więc obaw, że ostry koci pazur naruszy ich strukturę i zamiast ochrony, będziemy mieli kłopotliwą płachtę, która nie będzie spełniać swojej roli. Mimo znacznej wytrzymałości odpowiednio dobrana siatka nie będzie zbyt mocno widoczna, przez co nie zaburzy wrażeń estetycznych i nie przesłoni widoku na okolicę. Zastosowanie solidnych mocowań odpowiednio ją napręży, dzięki czemu stanie się odporna na warunki atmosferyczne takie jak wiatr, czy deszcz.

Siatka na balkon – praktyczne rozwiązanie i dobrodziejstwo dla kota

Kot trzymany w mieszkaniu z pewnością żyje w komfortowych warunkach, które zapewniają mu jego opiekunowie. Ma ciepły kąt, spokój i pełną miskę. Jednak jego dzika, niezależna natura nierozerwalnie związana jest z tym, co dzieje się na zewnątrz. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, to zabezpieczony siatką balkon da naszemu kotu namiastkę wolności. To kompromis pomiędzy bezpieczeństwem, a wrażeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Kot może bezpiecznie nasłuchiwać tego, co się dzieje poza mieszkaniem i podglądać różnorodne naturalne atrakcje.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Zostaw komentarz