Drewniane łóżko lewitujące jako centralny element aranżacji sypialni

Komentarze
[REKLAMA]

Wyobraźmy sobie sypialnię, w której naruszone są podstawowe prawa fizyki, a meble… same unoszą się w powietrzu. Naturalnie mamy tu na myśli niecodzienną, bo iluzjonistyczną konstrukcję łóżka lewitującego. Jak wkomponować je w aranżację wnętrza?

Czym są łóżka lewitujące?

Naturalnie łóżko lewitujące nie jest jakąś magiczną konstrukcją, która sama unosi się w powietrzu. Efekt ten odkrył iluzjonista Ed Balducci, który opisał go już w roku 1974. Cała „magia” polega na odpowiedniej konstrukcji mebla. Zwęża się on ku dołowi, tak aby obserwator spoglądający z góry nie widział podpór, na których osadzone jest łóżko. Mało tego – zostało ono tak zaprojektowane, aby utrzymać stabilny środek ciężkości nawet wówczas, gdy użytkownik siedzi na skraju mebla. Dzięki temu konstrukcje lewitujące nie tylko przyciągają wzrok, ale przede wszystkim są całkowicie bezpieczne z punktu widzenia ich posiadacza.

Łóżka lewitujące jako element aranżacji

Łóżko z efektem unoszenia się w powietrzu to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, którym już dawno znudziły się klasyczne meble. Dzięki niemu sprawimy, że nasza sypialnia będzie wyglądać niecodziennie i oryginalnie. Pamiętajmy, że w aranżacji tego pokoju możemy wykorzystać kilka rodzajów łóżek lewitujących. Należą do nich:

  • meble, w których nóżki są umieszczone głęboko, tak aby były niewidoczne dla obserwatora,
  • łóżka ze środkiem ciężkości przesuniętym w stronę zagłówka,
  • konstrukcje, które mocowane są do ściany (i faktycznie się unoszą),
  • łóżka lewitujące z pojemnikiem na pościel (innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez ARBORA).

Warto też dodać, że istnieją również łóżka, które rzeczywiście unoszą się w powietrzu. Są to tzw. modele magnetyczne, które wykorzystują energię pola elektromagnetycznego. Należą one jednak do rzadkości, a my nie rekomendujemy ich osobom noszącym metalową biżuterię lub implanty…

Dlaczego warto wybrać łóżka lewitujące?

Wybór łóżka lewitującego Arbora niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze, dzięki niemu optycznie powiększymy wnętrze, co ma istotne znaczenie np. w małych i ciasnych sypialniach. Po drugie, mebel ten jest polecany alergikom, gdyż przestrzeń pod nim jest łatwa w sprzątaniu. Wreszcie po trzecie, łóżko lewitujące jest stworzone z myślą o wnętrzach minimalistycznych, w których priorytetem jest innowacyjność, ale też i funkcjonalność. Dlatego firma Arbora wyposażyła swoje łóżka w pojemnik na pościel. W połączeniu z ciekawym, regulowanym i wielobarwnym oświetleniem LED (umieszczonym od spodu) efekt ten będzie jeszcze ciekawszy.

Reasumując, projekt łóżka lewitującego zakłada, że jego konstrukcja będzie zaskakiwała swoją aranżacją i zastosowaniem. Z drugiej strony warto pamiętać, że jest to też rozwiązanie w pełni funkcjonalne.

Zostaw komentarz