Planujesz remont? Lekki akryl szpachlowy jako uniwersalne narzędzie remontowe

Komentarze

Przed Tobą malowanie pomieszczeń? Jego nieodłącznym elementem jest uzupełnianie ubytków i eliminowanie pęknięć. Możesz znacząco uprościć i przyspieszyć pracę, stosując akryl szpachlowy. Przekonaj się, dlaczego warto z niego skorzystać!

Twój remont – prościej niż myślisz z lekkim akrylem szpachlowym

Malowanie ścian i sufitów bez wątpienia należy do najczęściej wykonywanych prac remontowych. Bardzo często zajmujemy się tym zadaniem samodzielnie. Nic w tym dziwnego: nie wymaga zbyt dużych umiejętności i wiedzy, a przy tym stosunkowo łatwo uzyskać ciekawy efekt wizualny.

Zwykle najtrudniejszą i najmniej lubianą częścią prac jest przygotowanie powierzchni – trzeba ją nie tylko oczyścić, ale przede wszystkim uzupełnić różnego typu ubytki i niedoskonałości ściany. W tym celu trzeba posłużyć się odpowiednim preparatem, a jedną z najciekawszych opcji jest akryl lekki szpachlowy. Zastosowanie go w praktyce będzie proste, a przy tym szybko uzyskasz powierzchnię idealnie przygotowaną do malowania.

Dlaczego lekki akryl szpachlowy jest idealny dla Twojego remontu?

Wnioski są proste: jeżeli planujesz remont i kompletujesz niezbędne narzędzia i środki, nie zapomnij o dobrym akrylu szpachlowym, więcej na jego temat przeczytasz na stronie producenta, firmy Lakma: https://lakma.pl/lakma_lekki_akryl_szpachlowy,pid-44.

Dlaczego trudno wyobrazić sobie bez niego prace przygotowawcze? Oto najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Można go stosować na różnych podłożach: płytach gipsowo-kartonowych, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, a także drewnie czy materiałach drewnopodobnych.
  • Błyskawiczne utwardzenie: możesz przystąpić do malowania już po 20 minutach.
  • Jest pozbawiony zapachu i bezpiecznydla powierzchni. 

Porady od fachowców: Jak prawidłowo używać lekkiego akrylu szpachlowego?

Kolejną przewagą akrylu lekkiego szpachlowego nad standardowymi masami przeznaczonymi do uzupełniania ubytków w ścianach jest łatwa aplikacja. Produkt jest dostępny w formie poręcznego kartusza, do którego wyciskania możesz zastosować standardowy pistolet do silikonu. Dzięki temu uzyskasz większą precyzję. Jak usprawnić pracę? Oto kilka rad od ekspertów:

  • Odetnij końcówkę aplikatora pod kątem na odpowiedniej wysokości: w ten sposób możesz określić szerokość spoiny.
  • Po nałożeniu akrylu szpachlowego możesz go wygładzić i wyprofilować za pomocą namoczonej w wodzie szpachelki.
  • Przygotowaną powierzchnię wyszlifuj przy pomocy papieru ściernego lub siatki malarskiej. Pamiętaj o dokładnym odpyleniu przed rozpoczęciem malowania.

Jak lekki akryl szpachlowy przyspiesza i upraszcza proces remontowy?

Jaki jest podstawowy argument przemawiający za skorzystaniem z akrylu szpachlowego? Szybkie działanie. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań czas utwardzenia jest zdecydowanie krótszy, a to oznacza, że możesz błyskawicznie dokonać niezbędnych napraw i przystąpić do malowania już po 20 minutach.

Mało tego! Dzięki innowacyjnej formule będziesz w stanie wykorzystać akryl szpachlowy na bardzo wielu powierzchniach i podczas wielu różnych prac remontowych.

Obraz Jean-Pierre Pellissier z Pixabay

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz