Pokój gościnny. Jak sprawić, żeby nasi goście chcieli nas częsciej odwiedzać?

Komentarze

Przyjmowanie gości w domu zawsze wprowadza pewne zmiany. W zależności od częstotliwości wizyt członków naszej rodziny lub znajomych – dobrym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca na pokój gościnny. Sprawdza się on szczególnie w przypadku, kiedy chcą oni przenocować. A jak go urządzić?

Pokój gościnny jako druga sypialnia

Pokój gościnny ma pomóc nam, jak najlepszej ugości osoby nas odwiedzające. W tym celu warto pomyśleć o nim jak o drugiej sypialni. Co to znaczy? Przede wszystkim postawmy na odpowiednie do spania kolory oraz aranżację. Warto również pamiętać o tym, aby w pomieszczeniu znalazł się komplet świeżo upranej pościeli oraz pachnących ręczników, miękki dywan czy świeże kwiaty. Oprócz tego nie zapomnijmy o:

  • dodatkowym kocu na łóżku,
  • butelce wody lub karafce i szklankach,
  • małym zestawie toaletowym.

Z takim wyposażeniem nasi goście z pewnością poczują się jak w domu i będą o wiele chętniej przyjeżdżać?

Komfortowe łóżko w pokoju gościnnym – czyli jakie?

Problem z urządzaniem pokoju gościnnego zaczyna się, gdy chcemy zainwestować w podłoże do spania. Dotychczas najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem były rozkładane wersalki. Niestety, nie gwarantują one zdrowego i komfortowego wypoczynku. Z uwagi na to, lepszą opcją będą materace Senna. Przy ich wyborze weźmy pod uwagę rozmiar oraz stopień twardość. Na podłożu tym będą wypoczywać różne osoby, więc najlepiej dopasować je do najczęściej odwiedzanych gości, a dla innych – zainwestować w materace nawierzchniowe. Wybrane modele są w stanie zmienić stopień odczuwanej twardości, przez co każdy gość będzie w stanie odpowiednio dopasować do siebie ten parametr. Oprócz tego świetnie sprawdzą się modele z dwiema twardościami, które wystarczy tylko obrócić na drugą stronę.

Akcesoria sypialniane w pokoju gościnnym

Materac do spania to ważny element wyposażenia każdego łóżka, jednak nie jedyny. Oznacza to, że powinniśmy również rozważyć właściwe dopasowaną do długości i szerokości łóżka kołdrę. Jest to ważne, gdyż odpowiada za komfort termiczny oraz przyjemne wrażenie otulenia. Do innych akcesoriów sypialniany, które dodatkowo znajdują się w ofercie SennaMaterace zaliczymy:

  • ergonomiczne poduszki, gwarantujące najlepsze wsparcie baraków, głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym,
  • stelażu – z możliwością regulacji lub bez, który pozwala na właściwe wsparcie materaca, co przekłada się na jakość snu,
  • ochraniacz na materac, chroniący podłoże do spania przed zabrudzeniem i wilgocią, jednocześnie podnoszący antyalergiczność z higienicznością.

Chcemy, aby goście chętnie nas odwiedzali? Postawmy przede wszystkim na odpowiednio urządzony pokój gościnny, w którym znajdziemy wysokiej jakości materac do spania oraz inne akcesoria sypialniane. W końcu zdrowy sen jest ważny dla każdego!

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz