Lateksowa farba kryjąca: Twoje rozwiązanie dla perfekcyjnych ścian

Komentarze
[REKLAMA]

To, jak będzie przebiegać malowanie Twojego domu lub mieszkania, zależy w znacznej mierze od siły krycia farby, jaką zastosujesz. Im wyższa, tym lepszy efekt i mniej pracy. Sprawdź, dlaczego lateksowa farba kryjąca będzie idealnym rozwiązaniem!

Farba lateksowa – czyli jaka?

Wiele osób, które planują samodzielnie zająć się remontem lub odświeżeniem domu, porównuje farby do wewnętrznych ścian i sufitów, bazując na ich kolorze. Oczywiście to aspekt kluczowy z punktu widzenia całego projektu, ale bynajmniej nie jest to jedyna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Różne rodzaje farb mają różne zastosowania i charakterystykę.

Odpowiednio dobierając farbę, będziesz więc w stanie nie tylko osiągnąć oczekiwany efekt wizualny, ale również uzyskać dodatkowe właściwości cenne z perspektywy użytkowej, w tym odporność na ścieranie, hipoalergiczność, trwałość i co wyjątkowo ważne, zwłaszcza z perspektywy prac wykończeniowych – siłę krycia.

Jednym z takich produktów jest farba lateksowa, w której składzie oprócz pigmentów znajdziesz również duże ilości żywic i specjalnych dodatków. Dzięki temu to farba silnie kryjąca wyróżniająca się nie tylko właściwościami wizualnymi, ale również użytkowymi.

Czym różni się farba lateksowa od innych farb?

Dlaczego warto wybrać właśnie farby lateksowe? Przekonajmy się na przykładzie farby kryjącej Francesco Guardi.

Produkt ten przede wszystkim cechuje się:

  • Wyjątkową siłą krycia: zauważysz to, nakładając pierwszą warstwę. Może się okazać, że kolejna nie będzie potrzebna.
  • Wydajnością: lepsze krycie to mniej farby potrzebnej na pomalowanie takiej samej powierzchni.
  • Matową strukturą z mikroporami, która zapewnia oddychanie ścian i prezentuje się niezwykle efektownie.
  • Konsystencją ułatwiającą nakładanie: unikniesz uciążliwego chlapania,
  • Hipoalergicznością: to idealne rozwiązanie również dla alergików.
  • Powłoką odporną na ścieranie i zmywanie: jeśli ściany ulegną zabrudzeniu, możesz je po prostu wyczyścić. Nie musisz obawiać się, że zniszczysz powłokę.

Gdzie zastosować farbę lateksową?

Ze względu na świetny wygląd, ale również wyjątkowe właściwości, lateksowa farba kryjąca poradzi sobie idealnie w wielu pomieszczeniach. Oczywiście będzie dobrym wyborem w przypadku salonu, sypialni czy pokoju dziennego, ale możesz zastosować ją również w pokoju dziecka, gdzie z pewnością docenisz możliwość łatwego i bezpiecznego czyszczenia. Poza tym warto sięgnąć po farbę kryjącą również w intensywnie wykorzystywanych pomieszczeniach, na przykład w przedpokoju czy na korytarzu.

Jak malować farbą lateksową kryjącą?

Odpowiedź jest prosta. Malowanie farbą silnie kryjącą wygląda tak samo jak innymi farbami do malowania ścian i sufitów, ale jest… prostsze i szybsze. Podstawą, jak w każdym przypadku, jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Powinna być trwała, wyczyszczona, odkurzona, odpylona i sucha. W przypadku chłonnych podłoży warto ją również zagruntować.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, wystarczy nanieść 2 warstwy lateksowej farby kryjącej. Jeśli drugie malowanie będzie potrzebne, odczekaj 2 godziny na przeschnięcie ścian.

Artykuł sponsorowany

 

Zostaw komentarz