Jak wykorzystać w aranżacji pokoju szafę trzydrzwiową z nadstawką?

Komentarze

W aranżacji sypialni szafa trzydrzwiowa odgrywa bardzo ważną rolę. Można w niej pomieścić większość posiadanej odzieży, a dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu – zapewnić sobie szybki i łatwy dostęp do całej garderoby. A jeśli rozbudujemy ją o dodatkową nadstawkę, to ogólna funkcjonalność mebla jeszcze bardziej wzrośnie.

Szafa trzydrzwiowa – czym jest?

Największą zaletą, jaką charakteryzuje się trzydrzwiowa szafa ubraniowa, jest jej prostota. Warto dodać, że pojęcie „trzydrzwiowa” jest tu dość uogólnione. Szafy te posiadają bowiem:

  • troje odrębnych drzwi,
  • dwie dodatkowe szuflady,
  • nadstawkę składającą się z trzech odrębnych komór.

Całość umieszczona jest w kompaktowej i ergonomicznej bryle, która wyróżnia się nowoczesną i minimalistyczną linią. Dzięki temu szafa nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwa w montażu.

Wnętrze szaf trzydrzwiowych – jak jest urządzone?

O funkcjonalności szaf trzydrzwiowych świadczy ich sposób aranżacji. Zacznijmy od tego, że ich posiadacz może w dowolny sposób zmienić układ półek w szafie, dzięki czemu może samodzielnie zarządzać dostępną w niej przestrzenią. Atutem jest też obecność drążków, które można wykorzystać do zawieszenia kurtek, marynarek, koszulek itd. Oczywiście nie trzeba montować drążków, ale bez nich z reguły wysoka szafa staje się dość niepraktyczna.

Warto dodać, że pomimo relatywnie niewielkich rozmiarów, szafa trzydrzwiowa z nadstawką jest dość pojemna. Wynika to z zastosowanych tu ścian nośnych o grubości 16 mm, które mimo niewielkiej grubości zachowują pełną stabilność.

Szafy trzydrzwiowe a zastosowane udogodnienia

Szafa trzydrzwiowa z nadstawką wyposażona jest w szereg udogodnień, dzięki którym korzystanie z niej jest prawdziwą przyjemnością. Należą do nich m.in.:

  • zawiasy z cichym domykiem, które zapewniają maksimum komfortu podczas zamykania drzwi,
  • pełny wysuw prowadnic kulkowych, dzięki którym użytkownik ma nieograniczony dostęp do zawartości szuflad,
  • eleganckie obrzeże z PCV, które ciekawie się prezentuje i zwiększa żywotność krawędzi mebla,
  • ciekawie zaprojektowane nóżki i uchwyty, które nadają meblom specyficznego charakteru.

Warto również dodać, że trzydrzwiowa szafa ubraniowa z nadstawką pasuje do różnych rodzajów wnętrz. Naturalna kolorystyka nawiązująca do drewnianych słojów z pewnością przyciągnie uwagę miłośników klasycznych oraz nowoczesnych wnętrz.

Reasumując, szafa z trzema drzwiami i dodatkowymi szufladami to idealna propozycja dla osób, które chcą mieć wszystko pod ręką. To mebel stworzony dla użytkowników, którzy cenią porządek i styl.

Zostaw komentarz