Jak szukać taniej działki budowlanej?

Komentarze
[REKLAMA]

Aby znaleźć tanią działką w dobrej lokalizacji, trzeba przede wszystkim jej szukać. Być może brzmi to trywialnie, jednak nie do przecenienia jest bycie na bieżąco z ogłoszeniami oraz zasięganie opinii i informacji u znajomych.

To właśnie od znajomych, rodziny lub sąsiadów dowiemy się o działkach budowlanych, które nie są jeszcze ogłoszone publicznie. Przeglądając portale z ogłoszeniami o sprzedaż nieruchomości regularnie, będziemy wiedzieli, jakie są średnie ceny za konkretne grunty. Dzięki temu doskonale zorientujemy się, kiedy trafia nam się okazja, a kiedy oferta jest tylko pozornie atrakcyjna. Warto przy tym przeglądać nie tylko duże portale, ale także ogłoszenia w lokalnych gazetach, które często zawierają oferty sprzedaży tanich działek budowlanych.

Aukcje i licytacje komornicze

Czasami działki budowlane są sprzedawane na aukcjach, zarówno lokalnych, jak i internetowych. Można znaleźć informacje o nadchodzących aukcjach na stronach internetowych domów aukcyjnych lub w lokalnych gazetach. Interesujące mogą być również licytacje komornicze, mimo że dla wielu z nas kupno nieruchomości z drugiej ręki o tak niewdzięcznej historii jest odstręczające. 

Oferty biur nieruchomości i listy działek na sprzedaż z lokalnych urzędów

Skonsultuj się z lokalnymi biurami nieruchomości, aby dowiedzieć się, czy mają jakieś tanie działki budowlane na sprzedaż w okolicy. Miej jednak na uwadze, że korzystanie z usług biura nieruchomości może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Zadzwoń też do lokalnego urzędu miasta lub gminy i zapytaj, czy mają jakieś informacje na temat dostępnych tanich działek budowlanych. Często władze lokalne mają listy działek, które mogą zostać sprzedane. 

Szukanie na terenach oddalonych od miast

Ostatecznie też, jeśli dotychczasowe poszukiwania nie przynoszą skutków, warto rozwazyc rozszerzenie geograficznego pola manewru. Działki budowlane w bardziej wiejskich rejonach zazwyczaj są tańsze niż te w większych miastach. Jeśli nie przeszkadza Ci odległość od miasta, rozważ poszukiwanie działek w okolicach mniejszych miejscowości. 

Kupno taniej działki rolnej z zamiarem przekształcenia jej na budowlaną

Innym sposobem na tanie działki budowlane może być zakup ziemi, która nie ma jeszcze statusu działki budowlanej, a następnie praca nad uzyskaniem niezbędnych warunków zabudowy i zezwoleń na budowę. 

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak szukasz tanich działek budowlanych, zawsze dokładnie sprawdzaj dokumenty dotyczące działki, żeby upewnić się, że jest ona legalna i nadaje się do budowy. O tym, czy cena znalezionej nieruchomości jest podyktowana realiami, powie Ci też dobry rzeczoznawca nieruchomości Bydgoszcz.

Zostaw komentarz