Czyszczenie kostki brukowej i granitowej

1 Komentarzy

Podjazd z kostki brukowej jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego ogrodu. Trwały, łatwy w użytkowaniu i dający możliwość stworzenia ciekawego projektu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest chropowata powierzchnia kostek, na której może dochodzić do zakwitu mchu. Ma to miejsce szczególnie po zimie, kiedy długo utrzymująca się wilgoć, stwarza doskonałe warunki do rozwijania się różnego rodzaju biologicznych form życia.

Aby skutecznie walczyć z takim zjawiskiem, wiele osób początkiem wiosny dokonuje gruntowego mycia kostki brukowej na podjazdach, chodnikach i ogrodowych alejkach, a także tarasie. Najlepszą metodą czyszczenia, zarówno pod względem skuteczności i wydajności, jest użycie myjki ciśnieniowej. Strumień wody wylatujący z dyszy pod dużym ciśnieniem, precyzyjnie oczyszcza wszystkie szczeliny w kostce, ze znajdujących się w niej zanieczyszczeń. Aby dodatkowo zwiększyć siłę czyszczenia, można dodać do pianownicy specjalny środek do czyszczenia kamienia. Pomaga on w usunięciu szczególnie trudnych zabrudzeń, z którymi zwykła woda nie daje sobie rady.

Po dokładnym umyciu kostki i jej wyschnięciu, warto pamiętać o zaimpregnowaniu jej przeciwko podobnym zdarzeniom. Impregnacja odbywa się przy użyciu specjalnego, bezbarwnego środka, nanoszonego przy pomocy urządzenia z ręczną pompką. Preparat tworzy na powierzchni trwałą, bezbarwną warstwę, wyrównująca szczeliny oraz pory w kamieniu. Skuteczność takiej impregnacji to około 2 lat. Czynność tę można wykonać samodzielnie lub zamówić ją u jednej z firm, zajmujących się utrzymywaniem i pielęgnacją ogrodów.

One Response to “Czyszczenie kostki brukowej i granitowej”

  1. Kaśka

    takie prace zawsze zlecam specjalnym firmom

    Odpowiedz

Zostaw komentarz