Fototapety- zastosowanie i zalety

Komentarze

Za pomocą fototapet można bez trudu spersonalizować pomieszczenie i nadać mu wyjątkowego charakteru. Tego rodzaju dekoracje ścienne da się zamontować samodzielnie, oszczędzając tym samym pieniądze. To szybki i prosty sposób na całkowitą metamorfozę wnętrza.

Fototapety- gdzie się sprawdzą?

Fototapety ścienne są coraz chętnie stosowane w domach, mieszkaniach, restauracjach, firmach czy hotelach. Piękne pejzaże sprawdzają się zwłaszcza w strefach wypoczynkowych, czyli w salonach oraz sypialniach. Do kuchni pasują między innymi tapety przedstawiające cytaty, żywność, jak i widoki na miasta. W pokojach dziecięcych będą natomiast dobrze prezentowały się urocze fototapety z kolorowymi wzorami w misie, baloniki, gwiazdki, chmurki czy z motywami bajkowymi. Dzięki nim przestrzeń w pokoju malucha stanie się radosna i pełna barw. Co ważne, z wysokiej jakości tapety da się z łatwością zmyć kredki, farbki czy pisaki.

Jakie są zalety fototapet?

Tapety są świetną propozycją dla osób, które chcą zmienić wystrój w swoim mieszkaniu, domu, biurze, jednak nie mają czasu na remont. To dobra alternatywa dla malowania pokoju, które wiąże się często ze sporym bałaganem. Montaż tapety przebiega szybko i bez problemu. Już po kilku godzinach można cieszyć się nowym wystrojem wnętrza. Co ważne, tapetę można położyć samodzielnie, bez konieczności wynajmowania do tego celu fachowca. Jest też więc sposobem na oszczędności. Fototapety wprowadzają do nudnych i monotonnych pomieszczeń więcej życia. Sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i klimatyczne. Nadają również głębi, a niekiedy optycznie powiększają pomieszczenie.

Poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki da się też rozświetlić pokój. Co ważne, tapety Gdynia to rozwiązania o uniwersalnym zastosowaniu, które sprawdzą się w salonie, sypialni, gabinecie, na korytarzu, w pokoju dziecięcym czy w kuchni i łazience. Odpowiednie zabezpieczenie tapety sprawia, że staje się ona odporna na wilgoć. Poprzez jej naklejenie można skutecznie zakamuflować wszelkie defekty ścian.

Jak przygotować ścianę przed położeniem fototapety?

Fototapetę można samodzielnie zamontować, bez wynajmowania ekipy remontowej, jednakże niezbędne do tego zadania są dwie osoby. W przypadku bardzo dużej tapety montaż może okazać się problematyczny, wówczas najlepiej zlecić go firmie zewnętrznej lub firmie, od której tapeta została zakupiona. Przed naklejeniem wybranego motywu, należy odpowiednio przygotować ścianę. Załatać wszelkie dziury, zlikwidować nierówności i usunąć łuszczącą się farbę.

Potem należy przemyć ścianę wodą z mydłem i ją osuszyć. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie powierzchni ścian. W przypadku kuchni i łazienek trzeba je pokryć warstwą zaprawy wodoszczelnej. Przed przystąpieniem do montażu należy też usunąć gniazdka, włączniki i listwy przypodłogowe. Następnie należy zapoznać się z instrukcją producenta fototapety i postępować zgodnie z nią.

Fototapeta to trwała i efektowna ozdoba każdej ściany. Coraz chętniej sięgają po nią architekci wnętrz, tworząc oryginalne i klimatyczne przestrzenie.

Zostaw komentarz